Oświetlenie jest bardzo ważne w samochodach osobowych, nie tylko ze względu na komfort prowadzenia auta po nocy ale również ze względu na bezpieczeństwo zarówno kierowcy, pasażerów jak i innych uczestników drogi. Warto w tym przypadku korzystać ze sprawdzonych i wydajnych rozwiązać pochodzących od pewnych producentów.

Wydajność xenonów D2S w samochodach osobowych

xenon D2SReflektory oświetlają drogę przed pojazdem, oraz umożliwiają dostrzeżenie tego co znajduje się przed nami oraz na poboczu. Głównie w tym sektorze dominują żarówki halogenowe, jednak są wybierane głównie dlatego, że są bardzo tanim osprzętem. Ceny ich zaczynają się już od kilku złotych za sztukę, co czyni je wprawdzie bardzo zachęcającym produktem. Ale czy aby na pewno? I w tym miejscu jest pewne ale, gdyż żarówki halogenowe, szczególnie te najtańsze pochodzące od słabszych producentów nie mają przeważnie wystarczającej mocy i wydajności aby spełnić w stu procentach swoje zadanie. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie takiego produktu jak  xenon D2S, który działa na innej zasadzie niż żarówki halogenowe, co sprawia, że widoczność samochodu, który stosuje xenony tego typu jest o wiele większa. Oczywiście z lepszą jakością idzie w parze tutaj także wyższa cena produktów, ale nie sądzę, że powinno mieć to jakieś znaczenie jeśli bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo. Żarówki xenonowe nie nadają się do reflektorów stworzonych z myślą o halogenach. Wszystko przez to, że ich żarniki skonstruowane są na innej zasadzie i nie wymagają na przykład odblasku w reflektorze. Dlatego można je stosować tylko w samochodach, które mają reflektory przystosowane seryjnie do tego produktu.

Myślę, że w najbliższej przyszłości wszystkie samochody powinny być zaopatrzone w reflektory takiego typu jak D2S, ze względu na to, że poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Byś może normy będą kiedyś uwzględniać ten element i poprawi się jakość tego często niedocenianego elementu samochodu.

Zastosowanie xenonów D2S w samochodach

Także mogą ci się spodobać: