Przestrzenie wielkich hal przemysłowych, magazynowych lub mniejszych zakładów produkcyjnych można obecnie bez trudu podzielić na odrębne segmenty. Dzięki lekkiemu i odpornemu materiałowi jakim jest PCV tworzy się kurtyny. Materiał PCV posiada szereg właściwości fizycznych oraz chemicznych pozwalających na budowę trwałych i przynoszących oszczędności przegród.

Kurtyny paskowe z PCV

przegroda paskowaNajczęściej używaną formą segmentacji dużych przestrzeni produkcyjnych i magazynowych jest przegroda paskowa wykonana z pasów folii PCV. Producenci oferują do budowy przegród pasy folii o różnych grubościach i szerokościach. Ma to znaczenie gdy zależy nam na uzyskaniu mniejszej lub większej izolacji termicznej i akustycznej. Im szersze są pasy folii tym lepiej przegroda zapobiega przenikaniu powietrza i hałasu. Aby uzyskać ten sam efekt producenci oferują wykonanie przegród z zakładkami folii na siebie. Im większa zakładka tym lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki przegrodom paskowym można znacznie zmniejszyć wydatki na ogrzewanie hal. Zapobiegają one ucieczce cieplejszego powietrza z miejsc pracy ale również zapobiegają skokowym zmianom temperatury w przypadku zimnych wwiewów i przeciągów. Przegrody paskowe są odporne na działanie wielu chemikaliów o charakterze kwasowym i zasadowym. Stanowią zaporę dla zanieczyszczeń stałych, oparów olejowych i areozoli. Przegrody UV i IR są stosowane np. do wydzielenia stanowisk spawalniczych i innej obróbki ogniowej. Otacza się nimi maszyny, urządzenia i całe linie produkcyjne w celu ich zabezpieczenia. Służą do wyznaczania stref podwyższonej higieny oraz są montowane przy wlotach do kanałów roboczych maszyn.

Nie sposób wyliczyć wszystkich zastosowań przegród paskowych. Pewne jest, że są one bardzo powszechnie i chętnie stosowane ze względu na wytrzymałość, walory izolacyjne. Ważnym faktem jest ich transparentna barwa. Pozwala to na śledzenie pracy i czynności produkcyjnych. Przegrody paskowe przynoszą oszczędności oraz podnoszą komfort pracy.

Zastosowanie przegród paskowych

Także mogą ci się spodobać: