rusztowanie

Zabierając się do remontu budynku na dużej wysokości musisz odpowiednio się zabezpieczyć.

Taborety aluminiowe czy drabiny nie sprawdzą się przecież na wysokości pierwszego piętra, nie mówiąc o wysokościach jakie występują w kamienicach i wieżowcach. Dlatego potrzebował będziesz odpowiedniego rusztowania. Do większości remontów idealnie sprawdzają się rusztowania wolnostojące, które jak sama nazwa wskazuje można postawić w zasadzie gdziekolwiek. Ich rozstawienie jest jednak dość pracochłonne. Normalnej ekipie budowlanej może to zająć nawet cały dzień pracy, a w przypadku nietypowych sytuacji potrzebni będą specjaliści od rusztowań.

Ciekawym rozwiązaniem zyskującym ostatnio popularność są rusztowania jezdne. Dzięki zastosowaniu kółek, podobnych do tych które możemy spotkać przykładowo w wózkach sklepowych, można swobodnie przemieszczać rusztowanie. Ma to szczególnie ważne znaczenie jeśli chcemy przeprowadzać pracę na niskim budynku o dużej powierzchni. Jeśli masz w planach przeprowadzać remonty również we wnętrzu budynków, niezbędne będą drabiny i taborety aluminiowe. Każdy producent drabin aluminiowych ma w swojej ofercie szeroki wybór drabin, a więc dobrze się zastanów, jakiego rodzaju wyposażenie potrzebujesz.

Wyroby aluminiowe są zabezpieczane przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Najczęściej stosowane jest anodowanie, lakierowanie proszkowe oraz gięcie blach. Praktycznie każdy producent rusztowań aluminiowych ma w swojej ofercie zarówno rusztowania wolnostojące jak i jezdne. Przy zakupie wyposażenia dla ekipy budowlanej nie można pozwolić sobie na zbytnie oszczędności. Panuje powszechna zasada, że biednego nie stać na kupowanie dwa razy, a więc kupuj jak najsolidniejsze i najwytrzymalsze produkty od sprawdzonych producentów.

Jeśli nie jesteś w stanie wykonać zleconego ci zlecenia z powodu nie posiadania odpowiedniego sprzętu, możesz spróbować go wypożyczyć. Wiele firm oferuje tak zwany leasing, czyli po prostu wypożyczanie narzędzi za określoną cenę.

Więcej informacji o rusztowaniach na stronie https://drabex.com

Zalety i wady rusztowań

Także mogą ci się spodobać: