Kiedy poddajemy się zabiegowi chirurgicznemu, bardzo często pozostają nam po nim mniejsze lub większe szwy. W takich okolicznościach ważne jest odpowiednie zadbanie o utrzymanie ich w czystości i właściwej higienie. Pomocne mogą okazać się plastry, które są specjalnie opracowane przez producentów, by sprawdzały się jako zabezpieczenie ran pooperacyjnych.

Właściwości plastrów pooperacyjnych

elastyczne plastry pooperacyjnePlastry, które wykonywane są z myślą o zastosowaniu ich jako zabezpieczenia ran pooperacyjnych, muszą cechować się odpowiednimi właściwościami, by ich stosowanie mogło być w pełni bezpieczne. Elastyczne plastry pooperacyjne cechują się zróżnicowanymi rozmiarami, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie ich w przypadku ran różnych rozmiarów. Co interesujące, produkty te realizowane są z materiałów, które zapewniają im odporność na oddziaływanie wody. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nasz opatrunek zamoknie, a co za tym idzie, w jakikolwiek niekorzystny sposób wpłynie to na proces gojenia się ran. Oczywiście, bardzo ważne w przypadku plastrów pooperacyjnych jest to, jakiego rodzaju klej zostanie wykorzystany do wykonania powierzchni klejącej w danym plastrze. Najczęściej zależy nam na tym, by produkty te cechowały się odpowiednią wytrzymałością i nie odklejały się zbyt szybko. Dzięki temu zmiany opatrunków nie będą musiały następować częściej niż jest to wymagane przez standardy zachowania odpowiedniej higieny.

Plastry pooperacyjne dostępne są przede wszystkim w aptekach, często również możemy dokonać ich zakupu w sklepach medycznych, które cechują się odpowiednio szerokim i zróżnicowanym asortymentem. Ważne jest to, by dopasować plaster do konkretnej rany, ponieważ różne rany mogą cechować się zróżnicowanymi potrzebami, by szybciej się zagoić.

 

Zabezpieczenie szwów pooperacyjnych

Także mogą ci się spodobać: