Ciekawe organizowanie zajęć, zwłaszcza językowych to w tej chwili już właściwie konieczność. Dzieci spodziewają się wspaniałej zabawy na lekcji, a nauczyciel zazwyczaj stara się tym wymaganiom sprostać, gdyż nauka przez zabawę jest efektywniejsza, zwłaszcza w przypadku maluchów. Pomóc w tym może dobrze znana nauczycielom seria klocków i książeczek pus.

Lekcja angielskiego z książeczkami pus

książeczki pusDostępne na rynku są między innymi książeczki pus zawierające zadania z języka angielskiego. Jest kilka części, które opracowane są zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Najłatwiejsze z nich zawierają zadania dotyczące prostych słówek ze znanych i popularnych kategorii. Dzieci muszą dobrać słówko do obrazka czy sprawdzić poprawność podpisu pod obrazkiem. Kolejne części zawierają już nieco trudniejsze zadania, w których potrzebna jest umiejętność prawidłowego konstruowania zdań, czy znajomości prostych kolokacji językowych. Najtrudniejsze zadania dotyczą już nieoczywistych aspektów języka, takich jak na przykład angielskie idiomy. Nie ma więc przesady w stwierdzeniu, że każdy znajdzie w tych książeczkach zadania odpowiednie dla siebie i swojego poziomu znajomości języka obcego. Dlatego jest to wspaniała pomoc dla nauczyciela języka angielskiego, zwłaszcza w pracy indywidualnej z dzieckiem. Klocki i książeczki pus to niezwykły sposób na zaciekawienie dziecka i pokazanie mu możliwości zabawy z językiem. Możliwość zaś samodzielnego sprawdzenia poprawności rozwiązanego zadania motywuje dziecko do wysiłku.

Książeczki i klocki pus powinny zagościć w biblioteczce każdego nauczyciela najmłodszych dzieci. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego nauczania, mogą być atrakcyjną zabawą urozmaicającą zajęcia i pozwalającą na łączenie nauki z przyjemnością.

Wykorzystanie książeczek pus na lekcjach języka

Także mogą ci się spodobać: