W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada samochody. Dlatego też należy pamiętać o tym, że o swoje auto powinniśmy odpowiednio zadbać. Nie chodzi jedynie o czyste, posprzątane auto, ale także o jego estetyczny wygląd, a także dbanie o dobre utrzymanie.

polerowanie-lakieruPosiadacze samochodów powinni pamiętać, że istnieje profesjonalne polerowanie lakieru. Można tutaj wyróżnić między innymi nabłyszczające polerowanie lakieru przeznaczone dla aut nie posiadających rys oraz śladów utleniania się lakieru. Istnieje także polerowanie matowego lakieru, które polecane jest dla samochodów z lekkimi rysami oraz ze śladami utleniania się lakieru. Ostatni rodzaj to renowacja lakieru, która przeznaczona jest dla samochodów, których powierzchnia zewnętrzna charakteryzuje się dość dużymi zarysowaniami, spowodowanymi na przykład zarysowaniami poprzez gałęzie. W temacie polerowania samochodu warto również wspomnieć o ceramic pro 9h. Metoda ta pozwala na uzyskanie pięknego blasku lakieru, ponadto nie przepuszcza promieniowania ultrafioletowego i chroni karoserię przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Posiadacz czterokołowca powinien także zainwestować w auto detailing wewnętrzny lub też zewnętrzny. Pierwszy polega na czyszczeniu oraz renowacji wnętrza samochodu w miejscach takich jak bagażnik, podsufitka, kokpit. Przeznaczony jest do czyszczenia wszelkich plastikowych elementów. Zewnętrzny auto detailing polega na czyszczeniu, konserwacji oraz renowacji lakieru samochodu. Przeznaczony jest do wszelkich elementów metalowych z zewnątrz samochodu, a także do elementów chromowanych. Zabieg ten pozwala nie tylko na pielęgnację samochodu, ale daje także możliwość przedłużenia jego żywotności.

Każdy posiadacz samochodu powinien pamiętać, że częste korzystanie z myjni automatycznych oraz czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne powodują zniszczenie karoserii samochodu.

Trzy metody pielęgnacji lakieru samochodowego

Także mogą ci się spodobać: