Meble kuchenne powinny doskonale pasować do projektu aneksu kuchennego. Idąc dalej w tego typ aranżacjach warto pokusić się o sformułowanie, że cała kuchnia winna być swojego rodzaju kontynuacją aneksu kuchennego i odwrotnie. Oba pomieszczenia mogą być do siebie pod względem wielkości podobne lub zupełnie rożne, jednak muszą ze sobą współgrać pod względem stylu i rozwiązań kolorystycznych.

Coraz popularniejsze są natomiast kuchnie pasujące do niedużych aneksów kuchennych w salonie, których najważniejszą cechą jest wygoda, spełniająca wymagania każdego zapracowanego użytkownika, który chciałby mieć swobodę komunikacyjną pomiędzy kuchnia a salonem. Połączenie ze sobą kuchni i aneksu kuchennego pozwala także na zaoszczędzenie dużej przestrzeni, która często jest w znaczący sposób ograniczona w przypadku niedużych mieszkań. Takie rozwiązanie stosuje się w mieszkaniach o małych metrażach, gdzie developerzy nie przewidują sypialni. Dlatego można połączyć ze sobą kuchnie i salon oszczędzając miejsce na inne pomieszczenie.

Tak więc kuchnia połączona z salonem to bardzo dobre rozwiązanie do małych mieszkań. W takich przypadkach jednak, gdy miejsce jest na wagę złota trzeba dobrze zastanowić się nad tym, co stanowi dla nas priorytet i konsekwentnie iść w tym kierunku. Trzeba więc wybrać na czym zależy nam najbardziej, a z czego możemy spokojnie zrezygnować.

Jak dokonać właściwego wyboru? Trzeba się po prostu dobrze zastanowić, co jest dla nas rzeczą pierwszej potrzeby. Są osoby, które nie używają piekarnika, za to musza mieć zmywarkę, bo bez niej nie mogą się w żaden sposób obyć. Dlatego, aby wygospodarować jak największą ilość niezbędnej powierzchni roboczej zarówno w kuchni, jak i aneksie kuchennym można zastosować mniejszą płytę indukcyjną – wykorzystującą tylko dwa pola grzewcze, a nie jak ma to miejsce w wersjach standardowych cztery.

Trzeba także maksymalnie zagospodarować wnętrze szafek poprzez zamocowani tam np. kilku poziomów wysuwanych szuflad. Blat również może być krótszy, gdyż rzadko wykorzystuje się całość jego przestrzeni. Takie rozwiązania to tylko kuchnie Trójmiasto.

Dodaj komentarz