Kamerzysta ślubny – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Ślub. Dla tych, którzy go nie urządzają, jawi się on jako przyjemne i radosne wydarzenie pełne pozytywnych emocji. Ci, którzy organizują, są zgoła odmiennego zdania. Pilnowanie terminów, robienie wywiadów, dokonywanie wyboru. Miejsce, stroje, goście, menu. Gdzie tu znaleźć czas na zdecydowanie, który kamerzysta będzie najlepszy?

Filmowanie wesel to nie tylko dobry sprzęt z mnóstwem drogich akcesoriów. To także doświadczenie, odpowiednia osobowość, która nie będzie zbyt nachalna i głośna. Kamerzysta powinien być postacią, która zachowa kulturę i powściągliwość, a przy tym rozładuje napiętą atmosferę.
Jak takiego znaleźć? Przede wszystkim – nie można sugerować się tym, że znajomy ma kamerę i potrafi ją obsługiwać. Zdecydowanie nie warto ryzykować. Nawet wówczas, gdy nie musimy za usługę kolegi czy koleżanki płacić. Przysługa z pewnością będzie podyktowana dobrymi pobudkami, ale jej efekt może odbić się echem na całym naszym wspomnieniu tego ważnego dnia. Nie warto decydować się na coś, co będzie budziło naszą niechęć czy niezadowolenie. Taki nieudany, niskiej jakości film z pewnością nie będzie często wyciągany z szafki. A jeśli nie będzie, to po co w ogóle tracić na niego czas?
Gdzie szukać profesjonalisty? Najprościej w Internecie, ale trzeba to potraktować poważnie i poświęcić na to wiele godzin. Warto przejrzeć każde portfolio, bo to, że ktoś ma estetyczną i nowoczesną stronę, wcale nie znaczy, że potrafi zrobić tak samo dobrej jakości teledysk czy film ślubny. Niestety, w tej branży sprawdza się reguła, że to co najdroższe jest najlepsze, ale z drugiej strony, zawsze warto próbować znaleźć okazję. Wystarczy, że ktoś dopiero wchodzi na rynek, a to już może zagwarantować nam korzystniejszą cenę przy wysokiej jakości – wystarczy trochę szczęścia.
Postawić na tradycyjny film ślubny, czy może zainwestować w nieco bardziej niebanalny sposób przekazu i zachowywania wspomnień? My proponujemy teledysk ślubny, który można stworzyć już przed wydarzeniem i pokazać go gościom na weselu. Najlepszy efekt da jednak włączenie wszystkich do zabawy i nakręcenie go podczas imprezy. Wystarczy odpowiednio wcześniej przygotować gości i pozwolić im się powygłupiać przed obiektywem. Najlepiej dużo wcześniej rozesłać piosenkę, do której będzie kręcone wideo i przygotować choćby luźny scenariusz. W tym przypadku kamerzysta powinien mieć umiejętność wychwytywania ciekawych momentów i umieć ciekawie sklejać materiał w całość.
Stawiasz na jakość? Zdecyduj się na dwie kamery, które pozwolą zmontować materiał w bardzo ciekawy sposób. Im więcej ujęć, tym ciekawszy i bardziej artystyczny efekt. Nie zrażaj się, jeśli wybrana przez ciebie osoba przyniesie zamiast kamery aparat. Modele takie jak Canon 7D są wykorzystywane w tym celu na całym świecie i dają rewelacyjne rezultaty. Wystarczy umiejętnie się nimi posługiwać.

Na co warto zwrócić uwagę w umowie? Kamerzysta Tarnobrzeg nie powinien kończyć pracy zaraz po oczepinach – najczęściej to właśnie po tej części wieczoru dzieją się najśmieszniejsze i najciekawsze rzeczy. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, co obejmuje cena – tylko film ślubny na płycie, czy może nośniki pamięci, kilka kopii, profesjonalne wydruki, naklejki czy inne gadżety. Trzeba ustalić też warunki pracy, takie jak posiłki i przerwy. Dobrym rozwiązaniem jest zapis w umowie traktujący o ubezpieczeniu od zniszczenia materiału. Wszystkim może zdarzyć się, że zepsuje się karta pamięci, czy że sprzęt zostanie ukradziony, ale w tym wypadku kamerzysta powinien robić wszystko, żeby to się nie przydarzyło.. Jeśli nie da się zapobiec tej katastrofie, wynajęta osoba powinna pokazać swój profesjonalizm i wymyślić jakąś formę rekompensaty.

Taniec z małym białym kamerzystą

Także mogą ci się spodobać:

Dodaj komentarz