Jak wybrać najlepsze buty do tańca dla kobiety?

Taniec jest wyjątkową pasją. Poprawia nasza kondycję jak również pewność siebie. Tańcząc powinniśmy czuć się jak najbardziej stabilnie i komfortowo.
Szkoła tańca zazwyczaj nie wymaga od nas żadnych zakupów jednak nic nie da nam większego komfortu niż dobre buty do tańca. Może nie jest to najłatwiejszym zadaniem jednak korzyści jakie z tego uzyskamy będą zaskakujące. Nauka tańca dzięki odpowiednim butom, będzie dla nas dużo łatwiejsza.

Czemu trzeba kupować specjalne buty?

Butów do tańca nie można zastąpić żadnymi zwykłymi. Głównie dlatego, że ich wykonanie jest  dużo staranniejsze dzięki czemu możemy wykonywać dużo bardziej skomplikowane figury w zwykłych butach.
Drugim powodem dla którego warto jest kupić specjalne buty do tańca jest to, że noga wygląda wtedy korzystniej niż w zwykłym obuwiu.

Jak dobrać buty by pasowały na naszą stopę?

Buty do tańca nie mogą być za luźne ani zbyt ciasne. Możemy się wtedy narazić na różne kontuzję. Powinny być one na tyle dopasowane by przylegać i trzymać całą naszą stopę. Podeszwy nie mogą być za długie.
Buty na obcasie, zazwyczaj kupuje się o rozmiar mniejsze niż normalnie a zbyt długą podeszwę można w łatwy sposób skorygować przycinając. Kobiety mają szczególny problem z dobrem butów, gdyż większość z nich jest robiona ze zbyt twardych materiałów a także jest źle wyprofilowana.
Przy wyborze powinniśmy wziąć też pod uwagę to, jaki rodzaj tańca wykonujemy.

Jak wybrać podeszwę?

Zwykle mamy do wyboru albo te ze skóry albo z gumy. To jakie wybierzemy zależy od tego, do czego mają one służyć. Jeżeli będziemy używać naszych butów jedynie na imprezach okolicznościowych, lepiej wybrać te z gumową podeszwą. To dzięki niej nie będziemy się zbytnio ślizgać na parkiecie.
Podeszwa ze skóry jest bardzo przydatna, gdy jesteśmy dużo bardziej doświadczonymi tancerzami. Daje ona możliwość wykonywania wielokrotnych obrotów, jednak nie jest zbyt stabilna. Łatwo możemy się w niej poślizgnąć.

Buty na obcasie są równoznaczne z kontuzją?

Jak w każdej nietypowej aktywności, nie tylko w tańcu, może nam się zdarzyć jakaś kontuzja. Jesteśmy na nie bardziej narażone jeżeli używamy od razu bardzo wysokich butów na obcasie lub też po prostu takich, które są najzwyczajniej w świecie niestabilne.
Jeżeli jesteśmy świadome naszych wszystkich ruchów, to nie powinniśmy martwić się żadnymi kontuzjami. Jedyne na co możemy być narażone przy rozpoczęciu tańczenia w butach na wysokim obcasie, są zakwasy. Spowodowane są one tym, że nasze łydki pracują zupełnie inaczej niż w zwykłych butach na płaskiej podeszwie.

Gdzie kupować buty do tańca?

Ten element może nam bardzo ułatwiać wykonywanie tego hobby, jednak jeżeli nasze buty nie będą idealnie dopasowane to możemy się nabawić skręcenia kostki albo bolesnych otarć, które mogą skutecznie wykluczyć nas na jakiś czas z tańca.
Buty do tańca powinniśmy wybierać jedynie w sklepach stacjonarnych. Sklepy internetowe niosą za sobą to ryzyko, że buty nie będą nie będą dobre do naszego typu stopy. Kupując buty tego rodzaju musimy je „czuć”. Muszą nam się również podobać wizualnie.

Gdzie na kurs tańca Poznań?

Najlepiej do szkoły Bailar Casino!

Dodaj komentarz