Broń palna nigdy szczególnie nie przypadła mi do gustu, więc używałem jej wyłącznie na ćwiczeniach, podczas faktycznych polowań preferując kuszę. Była lżejsza, celniejsza i przede wszystkim cicha, dawała więc myśliwemu o wiele większe możliwości niż głośny i nieporęczny karabin. Była to jednak w dalszym ciągu broń, więc musiała być przechowywana tak, jak każdy karabin myśliwski.

Szafa pancerna do broni myśliwskiej

szafa na brońStandardowa kusza myśliwska miała niemal takie same wymiary jak karabin, jednak łęczysko powodowało, że była szersza i zajmowała więcej miejsca. Dlatego też, do przechowywania takiego sprzętu potrzebna mi była pełnowymiarowa szafa na broń o pojemności minimalnie trzech sztuk, gdyż szafy takiej szerokości były niemal idealne na wymiar. Szafy takie były dostępne w bardzo dużej ilości odmian, w zależności od miejsca przeznaczenia i rodzaju broni, jaka miała być w nich przechowywana. Na moje potrzeby wystarczała spokojnie najbardziej podstawowa szafa bez dodatkowego wzmocnienia, gdyż nie miała służyć do przechowywania amunicji ani substancji wybuchowych. Była więc lżejsza i łatwiejsza w montażu, choć w dalszym ciągu była to szafa pancerna o dużych gabarytach i wadze uniemożliwiającej łatwe usunięcie z miejsca instalacji. Jak każda szafa pancerna, także i moja musiała być na stałe przytwierdzona do podłogi, a w montażu ogromnie pomagały śruby montażowe, które były integralną częścią owej szafy.

Dostęp do zawartości był chroniony przez zamek szyfrowy, który był wedle mnie o wiele wygodniejszy niż zabezpieczenia elektroniczne, gdyż nie wymagał źródła zasilania i był niemal niemożliwy do sforsowania bez znajomości szyfru. Bardziej nowoczesne szafy, służące do składowania broni dla służb mundurowych oczywiście posiadały bardziej skomplikowane zabezpieczenia.

 

Szafa pancerna z atestem

Także mogą ci się spodobać: