Musze przyznać, że do szczupłych osób zdecydowanie nie należę. Ba, nie mieszczę się pewnie w ogólnie przyjętej normie. Mimo wszystko cieszę się z odbicia w lustrze, które widzę każdego ranka. Jestem świadoma bowiem, że każdy powinien czuć się w swoim ciele jak najlepiej, jeśli tak jest, bez względu na to jaki rozmiar nosi, zdecydowanie nie powinien tego zmieniać.

Sukienki dla puszystych

suknie plus sizeMedia ze wszystkich stron zalewają nas zdjęciami idealnych, szczupłych kobiet. To one są wybierane za wzór kobiecości. Oczywiście na mam nic do szczupłych lasek. Chciałabym jednak, aby każdy szanował wygląd drugiego człowieka. Bierzmy pod uwagę, że każdy ma inny gust i to co podoba się Tobie, nie koniecznie trafia w moje gusta. Dla wielu osób jestem kobietą z nadprogramowymi kilogramami, sama dla siebie jestem idealna. Nie mam problemu nosić suknie plus size, bo w każdej z nich czuję się wyjątkowo. Cieszę się jednak, że w internecie powstaje coraz więcej miejsc dla osób takich jak ja. Dziś nie mam już najmniejszego problemu z zakupem sukni na wesele, bez problemu jestem w stanie odnaleźć swój rozmiar, dla każdego stroju który tylko mi się spodoba. Kilogramy, które dla wielu osób są zbędne, dla mnie tworzą moją własną osobę. To z nimi czuję się najbardziej kobieco, a szczupłe nogi nie są moją bajką. Szanuję jednak każdy wygląd, każdą figurę i każdą kobietę. Każda bowiem jest piękna na swój własny, oryginalny sposób.

Chcę jednak dodać, że mimo jak to mówią „kilku nadprogramowych kilogramach” nadal dbam o własne ciało. Nie są one efektem niezdrowego trybu życia, jedzenia czy też choroby, a są po prostu częścią mnie. To z nimi czuję się w pełni sobą. Zakładając do tego piękne, długie suknie czuję się niewiarygodnie kobieco. Warto więc zastanowić się jaka wersja siebie najbardziej nam odpowiada, bez oglądania się na modne sylwetki i dążyć do wersji siebie z którą jesteśmy szczęśliwi.

 

Suknie dla puszystych

Także mogą ci się spodobać: