Nawet najmniejsza siłownia nie mogłaby funkcjonować bez porządnego wyposażenia, choćby najbardziej podstawowego. Wiele lokalnych, niewielkich obiektów, uczęszczanych przez entuzjastów wysiłku fizycznego z okolicy, bywało wyekwipowanymi dość podstawowo, aczkolwiek wystarczająco by pozwolić nawet zaawansowanym kulturystom na przeprowadzanie treningu.

Rekomendowany sprzęt treningowy do siłowni

wyposażenie do siłowniWiększe obiekty, gromadzące większe ilości klientów o różnym stopniu zaawansowania, stosowały często ten sam podstawowy sprzęt do treningów, choć posiadały również rozszerzony inwentarz, zawierający więcej rodzajów urządzeń treningowych. Najbardziej podstawowe wyposażenie do siłowni, takie jak hantle i sztangi z wymiennymi odważnikami, można było zobaczyć na każdym obiekcie, i nie było bodaj ani jednej siłowni która nie posiadałaby przynajmniej trzech zestawów treningowych. Na większości obiektów, niezależnie od ich wielkości, można było również wypróbować wielofunkcyjne urządzenia treningowe, potocznie nazywane atlasami. Urządzenia te składały się z czterech lub więcej modułów, i w zależności od zaawansowania egzemplarza, umożliwiały wykonywanie wszystkich podstawowych ćwiczeń siłowych, oraz wiele zaawansowanych rodzajów treningu nawet czterem osobom jednocześnie. Były one o tyle popularne, iż dopasowanie obciążenia do własnych możliwości było łatwe i nie wymagało wielkiego nakładu pracy.

W większych i bardziej profesjonalnych siłowniach, często połączonych z klubami fitness, można było również trenować kondycję na bieżniach i rowerach elektrycznych, jak również na co bardziej wyspecjalizowanych urządzeniach przeznaczonych do konkretnego rodzaju treningu, zarówno siłowego jak i kondycyjnego. Duże siłownie dysponowały również najbardziej rozbudowanymi wariantami podstawowych urządzeń.

Sprzęt do nowoczesnej siłowni

Także mogą ci się spodobać: