Przyszli rodzice, a szczególnie młode mamy, umilają sobie czas oczekiwania na dziecko kompletując wszystkie ważne i niezbędne akcesoria. Wśród wyprawki jednymi z najważniejszych rzeczy jest miejsce do spania, czyli łóżeczko oraz pościel.

Niemowlęca kołderka w piękne wzory

kołderki z wzorami dla niemowlątUrządzając pokoik dla dziecka jednym z najważniejszych kącików jest ten do spania. Rodzice dbają więc o wybór odpowiedniego i bezpiecznego łóżeczka, a także pięknej i ciepłej pościeli. Wybór kołderki z wzorami dla niemowląt może być trudny, ze względu na ilość przepięknych wzorów i motywów. Szczególną popularnością cieszą się miękkie i delikatne kołderki z nadrukami zabawnych i kolorowych zwierzątek, uroczych kwiatków, kokardek, kolorowych groszków albo ślicznych pastelowych serduszek. Dzięki mnogości wzorów kołderkę można bez problemu dopasować do płci dziecka, zarówno pod względem nadruku, jak i kolorystyki. Łagodne, pastelowe kolory sprawdzą się w pokoiku dziewczynki, a nieco ciemniejsze i wyraźniejsze w pokoiku dla chłopca. Ważne, aby kolorystyka była również dopasowana do wystroju całego pokoju dziecięcego. Przy zakupie należy koniecznie zwrócić uwagę na użyty do produkcji materiał. Najpopularniejsza jest bawełna, ale sprawdzi się również perkal czy nawet satyna. Istotne, żeby materiał był wytrzymały, a także przyjemny w dotyku oraz zapewniał ciepło dziecku, niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki takim przygotowaniom nasze dziecko będzie dobrze spało i szybciej przyzwyczai się do łóżeczka, a także do nowego otoczenia.

W rozwoju niemowlęcia niezmiernie istotny jest zdrowy sen, a ten mogą zapewnić nie tylko cisza oraz spokój w domu, ale również odpowiednio dobrana do wieku kołderka. Wzmocni to poczucie bezpieczeństwa oraz zapewni dziecku przytulność. 

Śliczna kołderka dla niemowlaka

Także mogą ci się spodobać: