Psychoterapia to zalecana metoda leczenia wszelkich zaburzeń i chorób psychicznych. Często łączona jest z farmakologią. Myliłby się ten, kto sądzi, ze w psychoterapii uczestniczą jedynie osoby zaburzone psychicznie. To również dobra propozycja dla osób zdrowych borykających się z rozmaitymi kryzysami życiowymi oraz stresem.

Psychoterapeuci zalecają mindfulness

terapia mindfulnessMindfulness to całkiem nowa i popularna forma psychoterapii. Wiele osób jest zdania, że technika ta jest niezwykle skuteczna. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że podstawowe założenia tej formy terapii zostały wymyślone niedawno. Wręcz przeciwnie. Terapia mindfulness w dużej mierze korzysta z filozofii pochodzącej z Dalekiego Wschodu. Czytając liczne publikacje poświęcone mindfulness, znajdziemy sporo nawiązań do buddyzmu oraz jogi. Terapia mindfulness polega na skupieniu się tylko i wyłącznie na chwili obecnej. Osoba medytująca skupia się na doznaniach pochodzących z ciała oraz towarzyszących jej w danej chwili myślach i emocjach, jednocześnie ich nie analizując ani też w żaden sposób nie oceniając. Najważniejsze jest bycie świadomym i życie daną chwilą. Efekty mindfulness są zdumiewające. Dlatego też psychoterapeuci oraz inni specjaliści od zdrowia psychicznego polecają swoim pacjentom treningi mindfulness. Wystarczy zapisać się na warsztat i poznać główne założenia tej terapii. Potem można praktykować w każdym miejscu i czasie bez żadnych ograniczeń. Dlatego też metoda ta jest tak popularna.

Czy metoda mindfulness sprawdzi się w każdym przypadku? Nie ulega wątpliwości, że metoda ta jest dla osób przeżywających rozmaite problemy. Mindfulness to również dobra propozycja dla osób przezywających stres. Praktycznie każdy człowiek może odnieść znaczące korzyści wynikające z praktykowania mindfulness.

Skuteczna psychoterapia mindfulness

Także mogą ci się spodobać: