Kiedy projektujemy wnętrze naszego mieszkania, najczęściej zaczynamy od ogółu i przechodzimy do najdrobniejszych szczegółów. Do tej drugiej kategorii na pewno zaliczają się wszystkie produkty, które uznawane są w jakimś stopniu za dekoracyjne. Bez żadnego problemu zaliczymy więc do nich produkty takie jak, np. karnisze, które pomocne są przy zawieszaniu firan i zasłon.

Estetyka wykonania karniszy pojedynczych

karnisze pojedynczeJeśli chodzi o popularne karnisze do firan i zasłon, na rynku znajdziemy całkiem sporo produktów o zróżnicowanych właściwościach. Pierwszym zróżnicowaniem, które wyróżniamy jest podział karniszy na karnisze pojedyncze i podwójne. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w momencie, gdy decydujemy się na zamontowanie rolet, które będą pełnić role zasłon w danym pomieszczeniu, a na karniszu chcemy umieścić ozdobną firanę. Karnisze pojedyncze mogą być wykonane przy wykorzystaniu materiałów takich jak: drewno, metal lub tworzywo sztuczne. Co ciekawe, mogą być one zaprojektowane w taki sposób, by ich mocowanie odbywało się w oparciu o ścianę lub w taki, by konieczne było ich przymocowanie do sufitu. Dzięki temu możemy kupić taki produkt, który będzie w największym stopniu dopasowany do naszych potrzeb związanych z zaplanowanym projektem wystroju danego pomieszczenia. Różne typy materiałów, z których wyprodukowane są karnisze sprawiają, że produkty te mogą cechować się dość zróżnicowanym wyglądem.

Karnisze metalowe będą więc artystycznie gięte lub całkowicie proste, podobnie rzecz ma się w przypadku karniszy wykonanych z drewna. Karnisze z tworzywa sztucznego są najczęściej karniszami sufitowymi, które doskonale sprawdzają się w momencie, gdy szukamy produktu, który nie będzie rzucać się w oczy, pozostając stylistycznie neutralnym.

 

Projekt karnisza do mieszkania

Także mogą ci się spodobać: