Żmudny, długi proces rejestracji firm zniechęca wiele osób do tego procesu. Wędrówki po wielu urzędach, mnóstwo formalności – te wizje nie spotykają się z aprobatą, a wręcz skutecznie przerażają niektórych. W zakupie gotowych firm pomagają wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Wystarczy wskazać zapotrzebowanie oraz pozostałe parametry, które pozostają w kręgu zainteresowania.

Jak wygląda proces zakupu gotowych spółek?

kupię spółkę zadłużonąPierwszym krokiem jest sprecyzowanie oczekiwań, co do rodzaju firm, które pozostają w kręgu zainteresowań. Już na tym etapie możliwe jest zredagowanie wstępnej umowy, w której zawiera się podstawowe informacje. Dzięki temu kolejne kroki kransakcyjne wykonywane są w sposób płynnych. Nie występują żadne przestoje. Kolejnym krokiem jest przedstawienie klientom spisu spółek, które pokrywają się z przedstawionymi wcześniej oczekiwaniami. Wybór konkretnego rodzaju spółki powoduje konieczność przygotowania pełnej dokumentacji jej dotyczącej. Następnie jest ona przesyłana drogą elektroniczną do zapoznania się. Jeden egzemplarz należy wydrukować i udać się z nią do najbliższej Kancelarii Notarialnej, w celu jej sprawdzenia. Dopiero po zyskaniu takiej pewności składa się własnoręczny podpis, oczywiście w obecności notariusza. Umowę opatrzoną podpisem odsyła się ponownie do firmy, przez którą była zredagowana. Dopiero podpisy obu stron powodują, że umowa jest ważna. Niektóre osoby korzystają z ogłoszeń typu „kupię spółkę zadłużoną„. To czasami ryzykowne rozwiązanie.

Niezależnie od rodzaju spółki, której zakup się rozważa, wiąże się to ze znaczną oszczędnością czasu. Wszelkie formalności ograniczają się nawet do kilku dni. Podczas, gdy w trybie zakładania nowej spółki wszelkie formalności trwają nawet kilka miesięcy. Pod tym względem jest to mniej opłacalna forma. 

Proces zakupu firm

Także mogą ci się spodobać: