Czy kiedykolwiek zainstalowałeś niektóre lampy LED, które pozostały jasne nawet po wyłączeniu? Krótko mówiąc, pojemność kabla końcowego powoduje to zjawisko. Jest to powszechniejsze w konwencjonalnych przewodowych obwodach pośrednich, oraz obwodach dwukierunkowych ze względu na szerokie zastosowanie kabli 3 + E i dodatkowej równoległej pojemności.

Naprawa żarówek led gu10 12v

żarówki led gu10 12vZasilana energią elektryczną lampa LED, np.: żarówki led gu10 12v, B22 lub Edison, to z reguły kilka diod LED napędzanych przez stały napęd prądowy zasilany prostownikiem sieciowym wraz z podłączonym kondensatorem wygładzającym. Jeśli cykl ładowania / rozładowywania (szybkość powtarzania) nie jest długi, diody LED wydają się być ciągle włączone, ale energia jest ograniczona, więc diody LED są tylko zapalone. Po dodaniu kolejnych lamp obciążenie pojemności kabla jest takie, że poszczególne kondensatory wygładzające nie osiągają ” efektu opalania”. Lampa żarowa żarówki wolframowej nie ma tej trudności, ponieważ włókno jest ciągle ładowane proporcjonalnie do pojemności kabla, a każdy dodatkowy ładunek nie jest w stanie pokonać siły bezwładności termicznej. Alternatywnym rozwiązaniem jest całkowite rozładowanie pojemności kabli przez dodatkowe okablowanie przy użyciu dwóch kabli o parametrach  160K ohm, 1 / 4W, oraz rezystora o mocy znamionowej > = 250V, podłączeniu ich szeregowo w poprzek na ostatnim obwodzie, dobrze jest to zrobić tak blisko żarówki, jak tylko się da. Powyższa operacja umożliwia prostą wymianę obwodu (lub odłączenia) w celu przeprowadzenia testów.

Tolerancja indywidualnej lampy LED może być wyższa niż inne ze względu na niewielkie niedoskonałości produkcyjne, które są normalne w produkcji masowej. Jest zatem możliwe, że niektóre lampy z tej samej serii mogą cierpieć na opisane zjawisko, a inne nie.

 

Porady dla elektryków dotyczące żarówek led gu10 12v

Także mogą ci się spodobać: