nasiona kwiatów

Mieszkając w domu możemy pozwolić sobie na piękny przydomowy ogród. Co jednak zrobić jeśli jesteś właścicielami jedynie małego mieszkania w bloku i balkonu. Również z balkonu możemy stworzyć wyjątkowo piękne i zielone miejsce. Aby upiększyć swój balkon kwiatami warto zapoznać się z ich rodzajami i warunkami, które sprzyjają ich wzrostowi.

Szczególnie godne polecenia są kwiaty, które wyrastają z nasion. Najpopularniejsze nasiona kwiatów balkonowych należą do Słonecznika doniczkowego, Wilca trójbarwnego, Lobelii zwisłej oraz Bratka wielokwiatowego. Z nasion kwiatów należących do słonecznika wyrasta roślina jednoroczna o wysokości czterdziestu centymetrów. Słoneczniki kwitną od lipca do września i dobrze. Nasiona kwiatów Wilca trójbarwnego również są bardzo popularne w naszej strefie klimatycznej. Wyrasta z nich roślina jednoroczna o wijącej się łodydze. Wilec ma taki sam okres kwitnienia jak słonecznik, równocześnie nadaje się do okrywania ogrodzeń, balkonów i ścian. Z nasion Lobelii kiełkuje jednoroczny kwiat o pędach zwisających i licznych drobnych kwiatach białej, różowej, niebieskiej i fioletowej. Lobelia zwisła kwitnie od czerwca do października. Można uprawiać ją w pojemnikach, wazach, doniczkach, skrzynkach balkonowych lub wiszących koszach. Ostatnie popularne nasiona kwiatowe należą do Bratka. Bratek wielokwiatowy jest dwuletnią rośliną o wysokości około dwudziestu centymetrów.

W okresie kwitnienia od wczesnej wiosny do późnej jesieni posiada duże, dwubarwne, oryginalne kwiaty. Jak widać osoby, które nie posiadają swojego ogrodu, mogą również cieszyć się odrobiną zieleni w piękne ciepłe dni.

Popularne nasiona kwiatów balkonowych.

Także mogą ci się spodobać: