Pończochy uciskowe są produktem, który ma wspierać kobiety, które z jakichkolwiek względów zagrożone są powstawaniem żylaków lub są już po zabiegu, które rzeczone żylaki miał usunąć. Pończochy charakteryzują się różnymi stopniami ucisku, dzięki czemu sprawdzają się w różnych okolicznościach. Aby były skuteczne, istotne jest, by odpowiednio dobrać je do naszych potrzeb.

Funkcjonalność pończoch Sigvaris

pończochy uciskowe 2 stopnia sigvarisNa polskim rynku znajdziemy kilka firm, które proponują nam pończochy uciskowe dobrej jakości. Jednym z producentów, który na rynek dostarcza pończochy zróżnicowane klasami ucisku, jest firma Sigvaris. Bardzo dużą popularnością cieszą się pończochy uciskowe 2 stopnia Sigvaris. Popularność ta w prosty sposób powiązana jest z wieloma zastosowaniami, jakie związane są z właściwościami tych produktów. Ze względu na materiał, z jakiego wykonywane są pończochy uciskowe drugiego stopnia, doskonale sprawdzają się one jako element zwalczania istniejących już żylaków. Rozwiązanie to często stosują kobiety w ciąży, które wskutek zmienionego stylu życia zmagają się z żylakami, a także z opuchnięciami nóg. Warto bowiem wiedzieć, że pończochy produkowane przez firmę Sigvaris wykonywane są z materiału, który nie pozwala na nadmierne zmęczenie nóg, które najczęściej wiąże się z powstawaniem opuchnięć i odczuwaniem bólu nóg. Pończochy tego typu przydatne są też podczas dalszego leczenia żylaków po przeprowadzonym zabiegu.

Kiedy chcemy skorzystać z funkcjonalności pończoch, dobrze byłoby poradzić się specjalisty i dobrać produkt, który będzie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Dzięki temu pończochy będą dla nas korzystne ze względów zdrowotnych, a jednocześnie w pełni bezpieczne. Przy wyborze produktu pomóc może nam lekarz lub farmaceuta.

Pończochy uciskowe drugiego stopnia

Także mogą ci się spodobać: