Rynek kosmetyków pełen jest różnych ciekawych preparatów i substancji pielęgnujących. Jednym z najstarszych środków myjących jest mydło i to na nim chciałbym się dziś skupić. Mydła obecnie najczęściej produkowane są przez firmy kosmetyczne ale należy pamiętać o tym, że skład takich mydeł może czasami nam zaszkodzić. Wrażliwe skóry niemowląt mogą być przez takie mydła podrażniane. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniach naturalnych. 

Rzemieślnicze mydło naturalne 

mydła ręcznie robione producentPrzez dziesiątki lat ludzkość korzystała z mydła stworzonego w domowych warunkach. Nie potrzebowali do jego wytworzenia żadnych specjalnych maszyn czy aparatury jaką znajdziemy obecnie na taśmach produkcyjnych w firmie kosmetycznej. Wbrew pozorom mydło możemy zrobić samodzielnie w stosunkowo łatwy sposób. Takie mydła będą bardzo przyjazne dla naszej skóry co z pewnością dość szybko odczujemy. Największym problemem związanym z kosmetykami kupowanymi w sklepach jest to, że mogą one wywołać u nas reakcje alergiczne. W szczególności tyczy się to bardzo małych dzieci, których skóra nie jest odporna na działanie niektórych substancji. W ten sposób może dojść nawet do zainicjowania alergii. Jeśli chodzi o mydła ręcznie robione producent zapewnia, że są to produkty w stu procentach naturalne. W sprzedaży spotkać możemy mydła rzemieślnicze w pełni „czyste” czyli takie, które nie posiadają nawet żadnych aromatów. Oprócz nich znajdziemy oczywiście również mydła wzbogacone w różne olejki eteryczne oraz wyciągi. 

Ogólnie rzecz biorąc ręcznie robione mydła mogą się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli czujemy, że po produktach „sklepowych” czujemy pieczenie lub dostajemy wysypkę na skórze. Naturalne mydła nie powinny powodować takich reakcji. Bez większych problemów możemy zakupić tego rodzaju mydła w Internecie na różnych stronach aukcyjnych i sklepach internetowych. 

Polecane mydła naturalne

Także mogą ci się spodobać: