pokrowece

Coraz częściej różne osoby decydują się na inwestycję we własny samochód. Jest to dość spory wydatek, ciągnący za sobą następne i następne. Kolejne wydatki mogą przerosnąć możliwości finansowe danego człowieka, który na przykład nie będzie miał już wystarczająco dużo środków na koncie na zakup lub ewentualny wynajem garażu. A warunki atmosferyczne mogą okazać się bezlitosne dla pojazdów pozostawionych na zewnątrz bez żadnego zabezpieczenia.

Jeśli chcemy zadbać o swój samochód musimy w niego inwestować

pokroweceDlatego jeśli nie stać nas na garaż, warto zaopatrzyć się w tak zwane plandeki na samochody. Są to pokrowce ochronne, głównie właśnie przed warunkami pogodowymi. Większość z nich jest nieprzemakalna i wykonana z membrany. Plandeki na samochody zapewniają ochronę przed gradobiciem, promieniami słonecznymi, zaśnieżeniem i obfitymi ulewami, dzięki czemu nie powstają wżery, zarysowania, blaknięcia w różnych miejscach i matowienia lakieru, a także elementów, które były chromowane. Niektóre z nich posiadają zdolność odprowadzania gromadzącej się wilgoci pod pokrowcem na zewnątrz. Wszystkie plandeki na samochody mają za zadanie ograniczyć w znacznym stopniu korozję. Niezależnie od pory roku, można je stosować w każdym czasie. Plandeki na samochody posiadają zazwyczaj dwuletnią gwarancję. Takie pokrowce samochodowe łatwo założyć na dany pojazd, wystarczy nauczyć dobrze obsługiwać się linką ściągającą i poprawnie zawiązać. Pokrowce samochodowe zakłada się tylko na czysty samochód, chociaż nie musi być on suchy, ponieważ plandeki są w stanie sprawić, że samochód wyschnie nawet pod pokrowcem, jednak wtedy muszą być dodatnie temperatury powietrza atmosferycznego. Żeby zadbać także o czystość we wnętrzu samochodu należy zaopatrzyć się w tak zwane pokrowce samochodowe, które są dopasowane do foteli a dla naszego pupila mamy pokrowiec do przewozu psa.

Stosuje się je aby zapobiec wszelkim zanieczyszczeniom i zniszczeniom tapicerki samochodu. Nie jest to wcale zbyt duży wydatek. Dlatego nawet nie mając dużo środków na koncie, można zadbać o swój osobisty środek transportu.

Plandeki na samochody i pokrowce samochodowe

Także mogą ci się spodobać: