Jedną z najważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia przed rozpoczęciem budowy swojego domu jest określenie z jakiego materiału on powstanie. Póki co zdecydowanie najczęściej wybierane są pustaki i cegły. Niemniej jednak wiele osób wyłamuje się z tego schematu i inwestują oni w domy wykonane z drewna. Zachwycają one swoją estetyką oraz klimatem panującym wewnątrz nich.

Estetyczne drewniane domy

domy drewniane całoroczneMimo tego, że od jakiegoś czasu drewno straciło nieco na popularności to wciąż sporo osób decyduje się na budowanie domów z użyciem tego materiału. Szczególnie popularne zaczęły stawać się domy z bali budowane w stylu zakopiańskim. Wyróżnia się on tym, że niemal cały taki dom wykonany jest z drewna. Betonowe są najczęściej jedynie fundamenty. Na dzień dzisiejszy firmy budujące domy drewniane całoroczne mają pełne ręce roboty. Każdego dnia przyjmują kolejne zamówienia. Polacy wreszcie zaczęli przekonywać się do tego, że domy z drewna również mogą być w pełni funkcjonalne. Taki dom może nam służyć przez cały rok. Drewno jest bowiem doskonałym izolatorem ciepła. W okresie zimowym w takim domu powietrze ciepłe będzie uwięzione wewnątrz domu a z kolei w lecie gorące powietrze z zewnątrz nie dostanie się tak łatwo do wnętrza. Ogromna ilość osób decydując się na dom z bali postanawia dodatkowo zainwestować w różne ciekawe dodatki drewniane. Są nimi najczęściej piękne tarasy czy balkony ale również ręcznie rzeźbione okiennice czy futryny. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestycja w dom drewniany będzie inwestycją na długie lata. Z takiego domu będą z pewnością mogły korzystać zarówno nasze dzieci jak i wnuki. Domy z drewna wyróżniają się bowiem bardzo dużą trwałością. Musimy jednak pamiętać o tym by stosować specjalne środki do konserwacji oraz różne lakiery i impregnaty do drewna. 

Piękne domy z bali

Także mogą ci się spodobać: