monitory dotykowe

Wraz z rozwojem techniki zmieniły się sposoby dokonywania pomiarów. Obecnie bardzo popularne jest w pomiarach naziemnych i lotniczych używanie urządzeń laserowych. Pomiary te nazywają się skanowaniem laserowym. W pomiarach naziemnych technologię tę realizują dwa systemy: tachimetry skanujące lub skanery laserowe.

Skanery laserowe możemy podzielić na: naziemne, lotniczy, mobilne lub satelitarne. Naziemne skanery posiadają funkcje trzy d. Za pomocą specjalnego lasera pozyskują około miliona danych w postaci małych punktów, które po obróbce w programie komputerowym mogą być dowolnie przetwarzane jako „chmura punktów”. Mobilne skanery działają podobnie jak naziemne, z tą różnicą, że umieszczane są na się platformach takich jak łodzie, pociągi oraz samochody. Ta metoda skanowania nazywana jest również kinematycznym skaningiem laserowym. Satelitarne skanery laserowe stosowane są do obserwacji śniegu i lodu na Ziemi. Często stosuje się także w pracach badawczych dotyczące inwentaryzacji szaty roślinnej na Ziemi. Precyzyjne działanie skanerów laserowych jest stosowane w pomiarze i projektowaniu instalacji przemysłowych. Skanery wykorzystywane są tutaj podczas pomiarów, których stopień jest zbyt skomplikowany dla metod klasycznych. Dobrodziejstwo skanowania laserowego jest znane także w wszelkich pracach podziemnych. Szeroko używany jest również w sklepach wraz z nowoczesnymi kasami wyposażonymi w monitory dotykowe, dzięki czemu sprzedaż staje się bardziej praktyczna oraz wzrasta tempo obsługiwania klientów.

Na koniec warto dodać, że skanery laserowe stają się silną konkurencyjną dla fotogrametrycznych pomiarów naziemnych, których proces opracowania jest kosztowny i długotrwały.

Nowoczesne technologie w sklepach – czytniki laserowe i ekrany dotykowe

Także mogą ci się spodobać: