Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm klejących, zróżnicowanych pod względem przeznaczenia. Jedne spośród nich nadają się wyłącznie do użytku biurowego, wykorzystanie innych ogranicza się zaś typowo do zadań przemysłowych czy budowlanych. Czym różnią się poszczególne taśmy i w jakich sytuacjach po nie sięgać?

Taśmy klejące – główne rodzaje i cechy

taśmy klejące - producentNajpopularniej stosowanymi są zwykłe, przezroczyste i bezbarwne taśmy, służące najczęściej do łączenia dwóch i więcej kawałków papieru. W pracy biurowej wykorzystuje się zwykle te cienkie, natomiast podczas sklejania większych gabarytowo przedmiotów, jak na przykład kartony – szerokie, często nieprzejrzyste i koloru jasnobrązowego. Innym rodzajem są taśmy dwustronne; jak sama nazwa wskazuje, pozwalające na bardziej zaawansowane łączenie przedmiotów dzięki temu, że obydwie ich strony pokryte są warstwą klejącą. Istnieją również taśmy specjalistyczne, między innymi pakowe, magnetyczne, izolacyjne, rozprężne, tkaninowe, akrylowe czy polipropylenowe. Większość z wymienionych cechuje się wysoką wytrzymałością, elastycznością oraz odpornością na wilgoć. Nie należy zapominać o ważnej kwestii, która dotyczy nie tylko artykułów takich jak taśmy klejące – producent często jest wyznacznikiem jakości danej rzeczy, choć zdarzają się oczywiście wyjątki od tej reguły. Niemniej jednak, zawsze warto sięgać po produkty sprawdzonych firm, cieszących się dobrą opinią.

Typów taśm jest wiele; można powiedzieć, że do każdego celu znajdzie się jakiś polecany rodzaj. W trakcie zakupów dobrze jest zwrócić uwagę na takie cechy jak szerokość rolki i ilość nawiniętej na nią taśmy, a potem odnieść to do jej ceny, tak by niepotrzebnie nie przepłacić za artykuł, który można zastąpić podobnym, ale bardziej opłacalnym.

Na jaką taśmę klejącą się zdecydować?

Także mogą ci się spodobać: