Mój tata od jakiegoś czasu borykał się z chorobą. Wiedzieliśmy, że już niebawem konieczne będzie się zajęcie formalnościami związanymi z pogrzebem i mama poprosiła mnie, bym się tym zajęła. Jest ona już starszą i schorowaną osobą, która nie wychodzi z domu.

Przy przygotowaniach do pogrzebu pomogła mi siostra

pogrzeby w KrakowieWiedziałam gdzie załatwia się pogrzeby w Krakowie i jak przyjdzie czas to się udam w odpowiednie miejsce. Po miesiącu pojawił się ten dzień i musiałam działać. Byłam nieco skołowana i nie radziłam sobie tak jak zakładałam, że będzie. Siostra od razu zauważyła to wszystko i zaoferowała mi pomoc. Najpierw zadzwoniła do zakładu pogrzebowego, aby wszystko ogarnąć. Facet powiedział, że mają niebawem jeszcze cztery pogrzeby w Krakowie, ale nie mamy się obawiać, ponieważ ze wszystkim dadzą radę. Przyjechali do nas pracownicy z tego zakładu, by zabrać ciało. Siostra zajmowała się wszystkimi formalnościami. Po wszystkim udałyśmy się razem, żeby wybrać odpowiednią trumnę. Na miejscu był bardzo duży wybór, ale facet, który był na miejscu miał ogromne doświadczenie i pomógł nam w podjęciu decyzji. Kiedy już wybrałyśmy trumnę to udałyśmy się do kościoła. Tata dostał miejsce na cmentarzu, który jest niedaleko i bardzo nas to cieszyło. Będziemy z tego względu mogły go odwiedzać o wiele częściej. Resztą już zajęła się siostra a ja opiekowałam się mamą. W dniu, kiedy była nasza msza to były jeszcze dwa pogrzeby w Krakowie w tym samym miejscu. Godzina jednak nam pasowała i wszystko poszło zgodnie z planem.

Dopiero później dowiedziałam się od siostry, że w tym zakładzie pracuje jej były chłopak. Nie miałam okazji go poznać, ale wyczułam na miejscu dziwną atmosferę. Mają nadal dobre relacje i Maciej bardzo dużo jej pomagał w tym czasie.

 

Muszę zorganizować pogrzeb dla taty

Także mogą ci się spodobać: