Wiele jest aspektów, które kojarzą nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Możemy zaliczyć do nich choinkę, ozdoby świąteczne, jarmarki bożonarodzeniowe, potrawy wigilijne czy św. Mikołaja oraz jego orszak reniferów. Święta kojarzą nam się też niewątpliwie z miłymi prezentami otrzymywanymi od najbliższych.

Czym jest śnieżna kula?

śnieżne kulePodarunki są szczególnie wyczekiwane przez najmłodszych. Na pewno pamiętamy z dzieciństwa wyczekiwanie na możliwość odpakowania prezentów i towarzyszące temu emocje. Każdy mógłby wymienić z pewnością prezent, który miło go zaskoczył. Pomysłów na prezent idealny jest wiele. Można wymienić tu klocki, samochody, lalki i akcesoria do nich, przybory do rysowania, ubrania, gadżety elektroniczne i gry (komputerowe oraz planszowe). Pomysłów na prezent jest wiele. Większość z nas dostała pewnie kiedyś przedmiot, który może nie wydawać się jakoś szczególnie, efektowny, ale budzi na pewno miłe wspomnienia i ma w sobie coś magicznego. Mowa o kuli śnieżnej. Są one wykonane zazwyczaj ze szkła. Ich wnętrze wypełnione jest przezroczystym płynem. Śnieżne kule przedstawiają zazwyczaj jedną lub więcej postaci, jakąś scenę bądź krajobraz. Wnętrze tej zabawki zawiera również drobiny białego tworzywa, które mają za zadanie imitować śnieg. Po przechyleniu kuli ma się wrażenie, że wewnątrz pada śnieg. Są to klimatyczne zabawki, która stanowią imitację zimowego świata uwięzionego w małej szklanej kuli.

Obecnie wśród prezentów, nie tylko świątecznych, królują elektroniczne drogie gadżety. Dzieci zafascynowane są komputerami, tabletami, telefonami komórkowymi czy konsolami do gier. Coraz mniej naszych pociech bawi się tradycyjnymi zabawkami. Szkoda, bo potrafią one spojrzeć inaczej na świat. Taki wyjątkowy charakter ma właśnie śnieżna kula, która ma w sobie coś nostalgicznego i pełnego magii zarazem.

Magiczny prezent bożonarodzeniowy, czyli śnieżna kula

Także mogą ci się spodobać: