Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele można zrobić, będąc w górach. Spacery i wędrówki to oczywiście ważny punkt każdej takiej wycieczki, ale istnieje tam też o wiele więcej atrakcji, z których możemy skorzystać. Co takiego można robić w sercu Podhala? W poniższym tekście postaram się przedstawić kilka opcji.

Urokliwa wieś w sercu Tatr

kościelisko apartamenty do wynajęciaKościelisko to niewielka miejscowość, która leży w tuż obok Zakopanego, w samym sercu polskich Tatr. Położona jest dokładnie w Rowie Kościeliskimi stokach Pogórza Gubałowskiego. Ze wsi z każdej strony roztacza się piękny widok na malownicze góry i ich ośnieżone szczyty. To typowo turystyczna miejscowość, w której znajdziemy wiele miejsc noclegowych. Jeśli chodzi o Kościelisko apartamenty do wynajęcia łatwo znaleźć, a duża ich część stylizowana jest na starodawne góralskie chary. Nadaje to dodatkowego klimatu i pozwala poczuć się niczym góral. Będąc w kościelisku przede wszystkim warto rozsmakować się w regionalnej, podhalańskiej kuchni. Z pewnością jakiś miejscowy specjalizuje się w gotowaniu, więc warto rozeznać się u kogo dobrze zjemy. Obowiązkowo należy spróbować żętycy, kwaśnicy czy moskoli. Podhale słynie także z wyrobu przepysznych serów z mleka koziego bądź owczego. Z Kościeliska oczywiście blisko jest na Giewont, a także na Wielką Krokiew, czyli najpopularniejszą skocznię narciarską w Polsce. Z tej urokliwej wsi szybko dotrzemy także do Zakopanego i na słynne Krupówki, gdzie możemy odwiedzić liczne muzea i zabytki.

Polskie Tatry to bardzo piękne i malownicze góry. Poza tym, to właśnie tam znajdują się najwyższe szczyty w całym naszym kraju. To świetna gratka dla miłośników zdobywania gór. Z Tatr blisko jest również na Gerlach, po słowackiej stronie. To najwyższy szczyt całych Karpat, należący do Korony Europy. Oprócz spacerów, można tu zwiedzić wiele ciekawych miejsc i dobrze zjeść.

 

Kościelisko i jego atrakcje

Także mogą ci się spodobać: