sadzonki truskawek frigo

sadzonki truskawek frigoTruskawki z powodzeniem możemy uprawiać na działce czy w przydomowym ogródku. Warto jednak dobrać odpowiednie odmiany, stanowisko oraz sposób pielęgnacji. Dzięki temu będziemy mogli bowiem cieszyć się większymi zbiorami. Uprawa truskawek na działce ma nieco inny charakter niż uprawa towarowa.

Tutaj zależy nam przede wszystkim na świeżych i zdrowych owocach, a nie na bardzo dużych zbiorach. Dlatego możemy zrezygnować z nawożenia dopasowanego właśnie na maksymalne pomnożenie zbiorów czy szeregu oprysków chemicznych na poszczególne choroby grzybowe oraz wirusowe. Często rozprzestrzenianiu wirusów można bowiem zapobiec zrywając zarażone liście.
Jakie jednak sadzonki truskawek frigo wybrać na działkę? Otóż w sprzedaży znajdziemy sadzonki zielone oraz doniczkowane. Truskawki zielone należy posadzić w grunt możliwie, jak najszybciej po pobraniu z matecznika. Idealną porą jest wczesna jesień. Chodzi tutaj o to, aby sadzonki truskawek zdążyły ukorzenić się w gruncie przed przymrozkami. Dzięki temu, ograniczymy straty w zimie. W sprzedaży dostępne są również sadzonki doniczkowane. Tego typu odmiany truskawek idealnie nadają się przede wszyskim na tarasy czy balkony. Z powodzeniem możemy je posadzić jednak również w ogródku czy na działce. Są one już ukorzenione. Dzięki temu, szybciej rosną. Ich mankamentem jest jest jednak to, że są znacznie droższe niż zielone sadzonki truskawek. Na większą uprawę mogą więc okazać się zbyt kosztowne.
Nowością zaś zaś sadzonki frigo. Pierwotnie przeznaczone były one przede wszystkim do uprawy towarowej. Truskawki frigo można bowiem sadzić od marca do maja i w tym samym roku one owocują. To pozwala sterować zbiorami. Obecnie sadzonki frigo coraz częściej trafiają także na przydomowe działki. Jeśli o chodzi o odmiany truskawek, to dostępne są truskawki jednokrotnie lub wielokrotnie owocujące.

Towarowa uprawa truskawek stawia przede wszystkim na odmiany owocujące jednokrotnie. Na działkę z powodzeniem możemy wybrać odmiany, które kwitną i owocują praktycznie od wiosny do początku jesieni.

Jakie truskawki uprawiać na działce?

Także mogą ci się spodobać: