elektroniczne papierosy

Walka o swoje zdrowie, zwłaszcza kiedy jest się nałogowcem tytoniu jest zwykle bardzo trudna, ale jeśli tylko jest taka możliwość warto to zrobić wszelkimi metodami. Na pewno bardzo dobrą formą walki z nałogiem jest alternatywa do tradycyjnego palenia w postaci elektronicznej.

Alternatywa tą są jak najbardziej elektroniczne papierosy. Ich zakup być może wydać się dość drogi, ale jeśli pomyśleć na przyszłość taka inwestycja jest opłacalna, zwłaszcza dla kogoś, kto ma problem z nałogowym paleniem. Zakup kartridża wymiennego d takiego urządzenia jest przeliczone w zależności od smaku i mocy takiego płynu do maksymalnie 29 – 30zł oczywiście są też tańsze. Taki wkład wymienny jest równoważony z ilością 100, a nawet 200 papierosów, w zależności od tego w jaki sposób się z niego korzysta, z jaką częstotliwością. Przeliczając to na paczki papierosów, jeśli założyć, że palacz jest bardziej zaawansowany w swoim nałogu czyli spali 100 papierosów wykorzystując e-papierosa z liquidem zamiast 70-90zł zapłaci tylko za zakup nowego płynu około 10-15zł. Na pewno jest to dużo tańszy sposób na odstresowanie się, czy zaspokojenie swojej potrzeby podczas picia porannej kawy z papierosem. Dobrze jest także przeanalizować sposób działania takiego e-papierosa. Wszystko działa na zasadzie inhalacji. Wewnątrz urządzenia umieszczona jest specjalna grzałka, która za pośrednictwem akumulatora, zasilacza jest nagrzewana do odpowiedniej temperatury, gdzie następnym krokiem jest wytworzenie pary imitującej dym z efektami smakowymi nieraz zapachowymi. Niektóre modele tego typu papierosów posiadają także specjalną lampkę LED, aby przypominały tym samym zwyczajne żarzenie się papierosa.

Dzięki temu palacz nie rezygnuje ze swoich przyjemności, chociaż samo palenie przy pomocy takiego urządzenia jest o wiele zdrowsze, chociażby ze względu na brak dwutlenku węgla, który jest wywarzany w tradycyjnej formie. Być może to jest właśnie ta szansa, aby można było zacząć nieco dbać o siebie przy pomocy elektronicznych urządzeń.

Jak zawalczyć o zdrowie?

Także mogą ci się spodobać: