Ekrany LED pojawiły się we wszystkich dziedzinach naszego życia, całkowicie uzależniając nas od siebie. Jak łatwo się domyślić skrót LED wywodzi się z języka angielskiego i oznacza Light Emitting Diode. Ekrany tego typu są więc zbudowane z diod elektroluminescencyjnych. Kombinacja trzech kolorów RGB pozwala na uzyskanie miliona barw, dzięki czemu nasycone barwy zapewniły ekranom LED niebywałą popularność.

Technologia LED – czym właściwie jest?

ekrany ledW obecnych czasach, ciężko wyobrazić sobie, szczególnie młodym osobom oraz przedsiębiorcom, codzienne funkcjonowanie bez nowoczesnych technologii. Jedną z nich są właśnie ekrany led, które zapewniają nam niezwykłą głębię kolorów oraz oglądanie obrazów, jak gdyby były niemal rzeczywistością. Wśród ekranów LED możemy jednak wyróżnić jeden głównym podział. Dzieli on ekrany na dyskretne oraz z wyświetlaczami SMD. Pierwsze z nich nie cieszą się tak ogromną popularnością, jednak ich główną zaletą jest możliwość stosowania na zewnątrz. W ich przypadku diody lutowane są poza płytką co umożliwia podłączenie nawet kilku płytek. Z kolei drugi rodzaj ekranów LED z wyświetlaczami SMD stosowane są najczęściej wewnątrz budynków. Wynika to głównie z faktu, że w przeciwieństwie do ekranów dyskretnych, ich jasność jest nieco niższa. ekrany LED stanowią w obecnych czasach wyposażenie niemal każdego domu. To właśnie na nich oglądamy ulubione seriale czy filmy. Jako, że technologia oferuje nam tak wiele, warto dbać o ekran w czasie jego eksploatacji.

Niezależnie od wielkości ekranu LED powinniśmy systematycznie dbać o jego powierzchnię. Częstym problemem są pojawiające się na monitorze odciski palców oraz kurz. W skutecznej walce z nimi najlepiej sprawdzają się specjalne preparaty służące do czyszczenia ekranów, pamiętajmy jednak, aby nie spryskiwać nimi bezpośrednio powierzchni.

 

Jak wybrać ekran LED?

Także mogą ci się spodobać: