Pompy ciepła

Chcesz zbudować obok swojej nowo-zakupionej działeczce studnię? Tak? To świetnie, ale koniecznie musisz się zapoznać z zasadami, które obowiązkowo musisz przestrzegać, żeby nie zaliczyć wpadki.

Wiercenie studni – czego nie należy robić?

Pompy ciepłaJeśli już zacząłeś się zastanawiać i zgłębiać sztukę o wierceniu studni, to dobrze trafiłeś! Już się oto postaramy, abyś ze swojej nowej studni mógł czerpać tyle możliwości ile tylko byś mógł. Po pierwsze i najważniejsze, musisz zapoznać się z zasadami, które są przedstawione w ustawie „Prawo wody”. A jest tutaj dość sporo podpunktów, na które trzeba szczególnie uważać, bo wszelkie odsunięcia od nich są łamaniem prawa, za które trzeba będzie ponieść konsekwencje, zwykle pieniężne, czyli najczęściej zapłacenie mandatu lub grzywny. Są to dość spore koszty, dlatego chcemy Cię przed nimi ustrzec, wystarczy, że zapoznasz się z tym krótkim wpisem i weźmiesz tą treść do serca, a w sumie do rozumu. Co jest w ustawie „Prawo wodne”? Głównie decyduje ona o minimalnej odległości od danych podpunktów, spełnienie ich jest koniecznym warunkiem przy budowie skarbnicy podziemnej wody. Są to następująco minimum pięć metrów od terenu działki, siedem i pół od przydrożnego rowu, piętnaście metrów od szamba i budynków inwentarskich płyt gnojowych i miejsc chowu zwierząt, i siedemdziesiąt metrów od wybiegów dla zwierząt. Znając już te odległości powinno też się uniknąć dosyć popularnego błędu jakim jest wiercenie studni przed wcześniejszym zbadaniem terenu pod względem geologicznym i hydrogeologicznym. Nie mając wykonanych tych badań możemy wcale nie dokopać się do powierzchni wodonośnej i ponieść większe koszty niż zwykle.

Wiedząc już to proponujemy Ci skorzystanie z usług firm oferujących między innymi wiercenie studni i pompy ciepła. Znajdujemy się na Śląsku, w Małopolsce i w Bielsku. Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!

Jak nie powinno się wiercić studni?

Także mogą ci się spodobać: