Każdy wie na czym polega pieskie życie. Każdy, kto kocha swojego psa chce, aby ten był szczęśliwy. Psiaki są zwierzakami, które w pełni na to szczęście zasługują, chociażby za sprawą swojego przywiązania i miłości do człowieka. Właśnie stąd powstał pomysł ubezpieczania swoich psów na wypadek różnych zdarzeń, chociażby potrzebnej wizyty u weterynarza. W ten sposób nasze psy są zabezpieczone od nieszczęść. 

Ubezpieczenia dla naszych czworonogów

ubezpieczenia dla psówTakie ubezpieczenie zazwyczaj jest zawarte w ubezpieczeniu domu, ale niekoniecznie tak musi być. Ubezpieczenia dla psów są niezwykle potrzebne i dotyczą kwestii zdrowotnych, jak i majątkowych. Ubezpieczenie majątkowe jest potrzebne, jeżeli nasz zwierzak wyrządzi straty materialne, na przykład zadrapie lakier zaparkowanego samochodu. W ten sposób właściciel pojazdu otrzyma pieniądze potrzebne na usługi lakiernicze. Część zdrowotna tak naprawdę jest dla nas ważniejsza. Dzięki ubezpieczeniu psa możemy pozwolić sobie nawet na kosztowne zabiegi, które mają przywrócić naszym czworonogom zdrowie. Udając się do weterynarza musimy wziąć fakturę, a następnie zanieść ją do ubezpieczalni. Podmiot ubezpieczający musi wypłacić weterynarzowi jego honorarium w całej kwocie. Do ubezpieczalni przekazujemy również paragony za środki lecznicze, jakie musieliśmy kupić dla naszego psa, by pomóc mu w kuracji. Działa to bardzo sprawnie i szybko.

Ubezpieczenia zwierząt nie są nowością na rynku finansowym, jednak wcześniej dotyczyły ubezpieczeń hodowli zwierząt pod cele rolnicze. Od tego roku nie ma problemu z ubezpieczeniem swojego zwierzaka bez konieczności kupowania ubezpieczenia dotyczącego nieruchomości. Działa to tak samo jak Narodowy Fundusz Zdrowia dla ludzi. Warto dbać o psy, na pewno nam się za to odwdzięczą. 

Jak działa ubezpieczenie dla psa?

Także mogą ci się spodobać: