Wiele osób zdecydowało się na zakup roweru elektrycznego. I nie ma się czemu dziwić, bowiem pojazdy zasilane zieloną energią są przyszłością komunikacji. Jednakże trzeba wiedzieć, ze ten, jak i inne elektryczne pojazdy, również mają swoje ograniczenia. 

Czy warto zakupić chip rowerowy?

chip do roweru boschNajpopularniejszymi rowerami elektrycznymi są te, których napęd oparty jest na silnikach Boscha. Ten producent gwarantuje nam bowiem, że będzie on niezawodny i sprawdzi się w każdych warunkach. Silnik rowerowy musi być odpowiednio mały i lekki, by móc go sensownie wkomponować w konstrukcję ramy, a Bosch ma spore doświadczenie w produkcji małych, średnich i dużych silników. Generalnie rzecz biorąc temu producentowi warto zaufać, ponieważ jego sprzęt to najwyższa półka. Pamiętajmy, że rowery elektryczne rozwijają prędkość maksymalną nie większą niż dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę.Natomiast blokadę, jaką mają, łatwo ominąć z pomocą dedykowanego chipu. Jest to małe urządzenie, montowane na kierownicy, które pozwala nam na rozwinięcie aż pięćdziesięciu kilometrów na godzinę, czyli prędkości dwa razy większej od maksymalnej. Chip do roweru Bosch zakupimy już za około pięćset-sześćset złotych. Nie jest to wygórowana kwota, jak na tak zaawansowane urządzenie, zważywszy, że koszt rowerów elektrycznych może sięgać nawet trzydziestu tysięcy złotych. Zdecydowanie warto zakupić chip rowerowy, ponieważ daje nam możliwość poczucia wiatru we włosach i dostarcza adrenaliny na bezpiecznym poziomie.

Pamiętajmy, by kupować jedynie firmowe chipy, które są kompatybilne z silnikami Boscha. Jeżeli tak nie jest, chip nie zadziała lub nie będzie pełnił optymalnie swoich funkcji. Chipy możemy zakupić w sklepach, które zajmują się e-rowerami i osprzętem do nich.

 

Ile kosztuje chip do roweru?

Także mogą ci się spodobać: