zdjęcia ślubne

Jak fotografować na ślubie i weselu? Będąc fotografem bardzo ciężko jest poradzić sobie z klientami, ponieważ często mają oni bardzo dużo różnych pomysłów i nie potrafią zrozumieć, że nie możemy ich zrealizować.

Fotografie ślubne to jedna z ładniejszych i trudniejszych fotografii

zdjęcia ślubneW ich oczach fotograf ślubny jest wszechmocny, może zrobić zdjęcia na terenie prywatnym, na torach kolejowych, na środku jezdni i na polu minowym, przecież jest fotografem i może. Dla klienta sprawa jest jasna: wymarzyć sobie sesję ślubną w kosmosie, wpisać w wyszukiwarkę ”fotograf ślub” lub ”fotograf wesele”, zadzwonić do pierwszego lepszego fotografa i powiedzieć mu, że chce się sesję ślubną w kosmosie, najlepiej jutro i koniecznie tanio. Taka jest rzeczywistość, a gdy mówimy, że nie damy radę zorganizować jutro wyprawy w przysłowiowy kosmos, przecież obowiązują zapisy i tak dalej to zostajemy obrzuceni wyzwiskami. Owszem, zdjęcia ślubne są ważne, ale ludzie oczekują, że naprawdę fotograf może wszystko. A fotografia ślubna wcale nie musi być robiona w kosmosie, nad urwiskiem czy na torach kolejowych, żeby stanowiła ładną i estetyczną pamiątkę. Do tego dochodzi fotografowanie wesel, gdzie musimy znosić masę pijanych ciotek i wujków, którzy oczywiście co chwilę nam doradzają jak robić zdjęcia i nie sposób im wytłumaczyć, że posiadamy dyplom, ukończone kursy i znamy nasz sprzęt. Praca fotografa ślubnego jest trudna, a do tego dochodzi kwestia zarobków i kłótni z klientami, którzy szukają dziury w całym, nie chcą podpisywać umów i szukają każdej wymówki, żeby nie zapłacić. Przecież zatrudnić fotografa, odebrać zdjęcia, a następnie po zabraniu zdjęć odmówić zapłaty, bo przecież zdjęcia się nie podobają to standardowy plan, który często jest unicestwiany, gdy fotograf żąda podpisania umowy bądź wpłaty zaliczki tudzież zapłaty od zdjęcia.

Zdarza się również, że fotograf na ślub nie jest wpisany na listę gości i całe wesele pracuje głodny i tylko patrzy jak wszyscy jedzą. Jest to bardzo niemiłe ze strony nowożeńców, ponieważ zawsze jedzenia jest nadmiar i chodzi o to, aby pomyśleć i zaproponować fotografowi posiłek.

Fotografia na ślubie i weselu

Także mogą ci się spodobać: