W zeszłym tygodniu udało mi się pójść na bardzo ciekawe wydarzenie w Bydgoszczy. Właściwie rzadko kiedy dzieje się tutaj coś ciekawego, ale zauważyłam, że powoli na szczęście się to zmienia. Wydarzeniem, na które ostatnio poszłam była pierwsza edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. Było naprawdę super!

Jedzenie z food trucków było bardzo dobre

food truck bydgoszczNigdy wcześniej nie miałam okazji spróbować jedzenia z food tracka, a więc niesamowicie ucieszyłam się, że taki festiwal odbędzie się właśnie u nas. Jeżeli chodzi o food truck Bydgoszcz chyba normalnie nie ma nigdzie takiego miejsca, gdzie można zjeść takie jedzenie. Wiem, że w np. w Warszawie takie „restauracje” są coraz bardziej popularne. Na festiwal wybrałam się ze swoją przyjaciółką. Byłyśmy w świetnych humorach, które stały się jeszcze lepsze po dotarciu na miejsce. Na festiwalu było naprawdę dużo food trucków, które podawały różnorodne jedzenie, co bardzo mi się podobało. Dzięki temu mogłam spróbować różnych smaków i potraw. Najbardziej zasmakował mi się food truck z przepysznymi burgerami. Można było kupić mini wersje takich burgerów, dzięki czemu mogłam spróbować aż trzy rodzaje. To wtedy pierwszy raz zjadłam wegańskiego burgera, który okazał się naprawdę smaczny. Bardzo fajne były też food trucki z frytkami belgijskimi oraz naleśnikami, które podawano w wersji słodkiej oraz wytrawnej. Rzadko kiedy je wytrawne naleśniki, ale te z food trucka były wyśmienite.

Festiwal food trucków był naprawdę udany. Na miejscu było tak wiele różnych opcji jeżeli chodzi o potrawy, że naprawdę ciężko było wybrać tylko kilka food trucków. Fajnie, że można było zamówić porcje mniejsze niż standardowe dzięki czemu mogłam spróbować wielu rzeczy. Chociaż przyznam szczerze, że po powrocie do domu byłam naprawdę przejedzona.

Festiwal food trucków w Bydgoszczy

Także mogą ci się spodobać: