Jako młody człowiek zawsze marzyłem o własnej firmie. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ nie wyobrażałem sobie pracy pod czyjeś dyktando. Musiałem mieć elastyczne godziny pracy i sam decydować o tym co chcę robić, a co nie.

Wykonywałem łóżko z drewna dla najmłodszych 

łóżka drewniane dla dzieciNiestety zawsze jest problem z początkowy kapitałem. Ja rozwiązałem to w dosyć prosty sposób, a mianowicie znalazłem wspólnika, który miał gotówkę. Był zainteresowany biznesem ale bardziej wolał w niego inwestować niż się nim zajmować. Dla mnie było to idealne połączenie, ponieważ dawał mi całkowicie wolną rękę i mogłem robić to co chciałem i jak chciałem. Ja z zawodu byłem stolarzem. Chciałem trafić do określonej grupy odbiorców dlatego wybrałem najmłodszych i zajmowałem się w wykonywaniu mebli dla dzieci. Na początku do swojej oferty wprowadziłem jeden główny produkt. Były to łóżka drewniane dla dzieci. Oczywiście musiałem czymś zachęcić naszych klientów dlatego proponowałem im nie codzienne kształty i motywy. Były takie w stylu rekina, motyla czy wymarzonego samochodu. Byłem dosyć elastyczny i starałem się spełniać oczekiwania moim wymagających klientów. Oczywiście zdarzały się osoby, które miały bardzo specyficzny gust i po prostu nie mogłem zrobić czegoś tak jak oni sobie tego życzyli. Na szczęście moje łóżka drewniane dla dzieci były wysokiej klasy i znalazły swoje grono odbiorców. Ja nie miałem z tym żadnego problemu, ponieważ zależało mi na jak największej sprzedaży własnych wyrobów.

Kolejnym produktem nad którym pracowałem były specjalne mebelki. Jednak ta faza projektowania wymagała ode mnie pomocnika. Sam nie byłem w stanie opanować coraz bardziej powiększającej się liczby zleceń. Na szczęście wraz z ilością zleceń rosły zyski więc mogłem spokojnie zatrudniać nowe osoby. 

Drewniane łóżeczka jako pomysł na biznes

Także mogą ci się spodobać: