domek szkieletowy

Domki szkieletowe przez część klientów są uznawane za tradycyjne rozwiązanie – kojarzą się z folklorystyczną i naturalną zabudową górską, klimatycznymi i ergonomicznymi rozwiązaniami architektonicznymi projektowanymi przez miejscowych specjalistów. Inni uznają ten trend za chwilowy i sądzą, że przeminie on jak wszystkie chwilowe mody.

domek szkieletowyTymczasem zainteresowanie domkami o konstrukcji szkieletowej rośnie i każda większa pracownia projektowa jest w stanie wykonać ciekawy projekt dopasowany do charakterystyki okolicy.
Indywidualne projekty domów oczywiście różnią się generalnym celem zabudowy: funkcjonalność domków o drewnianej konstrukcji szkieletowej jest szeroka, od klasycznych domków letniskowych przez jedno-i wielorodzinne domy i hotele, aż po specjalne małe domki ogrodowe wykonane ze specjalnych gatunków drewna.
Szkieletowe domy z drewna wyróżnia spośród innych domków ekologiczność: są szybkie w wykonaniu, a budowa przebiega „na sucho”, dzięki czemu odbywa się szybko nawet w porach takich jak zima. Są czyste i nie szkodzą środowisku naturalnemu, ponieważ wszystkie materiały, z jakich są zbudowane, to wysokojakościowe drewno i jego pochodne oraz gips. Są także całkowicie bezpieczne i nie są łatwopalne, co jest częstym przesądem, jaki panuje na ich temat. Wprost przeciwnie – domki o budowie szkieletowej z drewna posiadają dobrą ochronę przed ogniem ze względu na swoją wewnętrzną ochronę: cała konstrukcja jest wykładana od środka specjalnymi płytami gipsowo-kartonowymi.

Ekologia, bezpieczeństwo i szybkość oraz wygoda wykonania – a także elastyczność (istnieje łatwa możliwość dobudowywania poszczególnych elementów w przyszłości) są podstawowymi atutami szkieletowych konstrukcji. niezależnie zatem od tego, czy są chwilową modą, czy zakorzeniają się w architekturze na dłużej – warto zainwestować w taką konstrukcję.

Domy szkieletowe: nowa moda czy długotrwały trend?

Także mogą ci się spodobać: