Jedzenie to jedna z podstawowych czynności każdego człowieka. Musimy jeść, by żyć, zaś sygnałem, że czas na posiłek, jest uczucie głodu. Staramy się wybierać pełnowartościowe pokarmy, by dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz minerały, dzięki którym możemy prawidłowo funkcjonować.

Smaczne konfitury bez cukru

konfitury z czarnej porzeczki bez cukruO tym, jak ważne jest odpowiednie odżywianie, uczymy się już w przedszkolu. Unikanie słodzonych napojów, batoników, chipsów i fast foodów, zastępowanie słodyczy owocami, odpowiednia ilość wody do picia – wie o tym każdy z nas. Jednak nie zawsze postulaty te są proste do wprowadzenia w życie. Boimy się, że rezygnując z cukru i innych dodatków stracimy przyjemność z jedzenia. Tymczasem wcale nie musi tak być. Jeśli wybierzemy dobrej jakości zamienniki żywieniowe, takie, jak na przykład konfitury z czarnej porzeczki bez cukru, każdy nasz posiłek będzie wyjątkowy. Taki dżem możemy zakupić w sklepie spożywczym lub zrobić sami w domu. Produkcji przetworów sprzyja letni czas, gdy mamy pod dostatkiem smacznych i świeżych owoców. Wybierając porzeczki na konfitury, powinniśmy przede wszystkim sprawdzać, czy pochodzą one z ekologicznych, zdrowych upraw, takie bowiem owoce będą najzdrowsze i najsmaczniejsze. Jeśli pragniemy stworzyć konfitury w wersji bezcukrowej, możemy wybrać dojrzałe owoce, słodkie same w sobie, lub poszukać innego słodzika. Porzeczka to niezwykle zdrowy owoc, który warto spożywać na surowo i w przetworach bez cukru.

Pasjonaci zdrowego żywienia są przekonani, że bezcukrowe wersje dżemów czy soków są najzdrowsze i najsmaczniejsze. Z pewnością powinny spróbować ich osoby, które pragną zmienić swoją dietę na lepszą i bardziej ekologiczną. Porzeczka to pyszny, letni owoc, który doskonale sprawdzi się na kanapce.

 

Domowe konfitury z czarnej porzeczki

Także mogą ci się spodobać: