W dzisiejszych czasach, poprzez znaczny rozwój zabudowań, jak i różnych godzin aktywności, dostęp do światła dziennego został nam ograniczony. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale człowiek z natury potrzebuje światła do życia. Jego braki powodują u nas znacznie gorsze samopoczucie, co niejednokrotnie prowadzi do depresji i różnych poważnych zaburzeń.

Jednak niezliczona liczba ludzi codziennie pracuje na nocną zmianę przesypiając cały okres aktywności słonecznej. Słabe oświetlenie potęguje nasze zmęczenie i senność, dlatego tak ważne jest bardzo dobre oświetlenie sztuczne naszego domu.

Wszystkie trendy dotyczące urządzania mieszkań stawiają na wiele różnorodnych typów oświetlenia. Każda osoba dbająca o swoje zdrowie może dopasować odpowiednie elementy do wnętrza domu tworząc wspaniałą kompozycję, dzięki której znajomi będą zazdrościć nam własnego mieszkania i sami zapragną kupić lampy italux.

Wbrew błędnemu przekonaniu wielu osób dobrze oświetlony dom nie musi generować dużego rachunku za prąd. Z roku na rok tworzone są coraz oszczędniejsze technologie, które potrafią zaskoczyć. Obecnie lampy LED zużywają kilkukrotnie mniej energii niż tak często stosowane żarówki energooszczędne i ponad dziesięciokrotnie mniej niż niedawno wycofane zwykłe żarówki żarnikowe. Dodatkowo z dozą fantazji można stworzyć świetne efekty łącząc np. lampy podłogowe z czujnikami, które po wejściu na schody podświetlają krawędzie stopni. Wspaniały efekt a przy okazji mamy pewność, że idąc w ciemności zawsze trafimy stopą w odpowiednie miejsce.

Dlatego jeśli tylko uważasz, że często masz złe samopoczucie lub po prostu chciałbyś poprawić wewnętrzny wystrój mieszkania zastanów się czy nie warto wymienić elementów oświetleniowych na takie, które zapewnią komfort pracy nawet o późnych godzinach nocnych.

 

Dobre oświetlenie zapobiega zmęczeniu

Także mogą ci się spodobać: