Od wieków jest tak, że tam gdzie mieszkają ludzie to automatycznie pojawiają się różne zwierzęta pasożytujące na naszej obecności. Często są to organizmy bardzo małe jak przykładowo pluskwy czy prusaki. Wydawać by się mogło, że obecnie takie organizmy są tak skutecznie tępione, że nie ma szans by pojawiały się one w naszych domach. Jednak rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. 

Skuteczne zwalczanie prusaków 

Dezynsekcja KatowiceJedynymi z owadów, które bardzo chętnie zamieszkają w naszym domu są prusaki zwane również potocznie karaluchami. Insekty te wprost uwielbiają wilgotne miejsca. Często więc zakładają swoje gniazda za szafkami w łazienkach czy też w kuchniach. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniane insekty żerują głównie w czasie nocy czy też nad ranem. Nie lubią one światła słonecznego i dlatego w czasie dnia się one ukrywają. Do zamieszkania insektów w naszym domu może dojść bardzo szybko. Najczęściej bywa tak, że trafiają one do nas poprzez drogi wentylacyjne. Gdy insekty w kamienicy lub starszym bloku osiedlą się w jednym mieszkaniu to należy liczyć się z tym, że problem będzie znacznie poważniejszy. Gdy nas taki problem dotknie to jedynym rozwiązaniem będzie szybka dezynsekcja Katowice są zaś jednym z miast, w którym łatwo możemy znaleźć firmy oferujące nam wspomniane usługi. Często stosują oni technikę zwaną ozonowaniem. Jest one obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwalczanie insektów. 

Nawet bardzo mała ilość ozonu jest w stanie zabijać insekty. Dla nas również ozon jest szkodliwy ale tylko w dużych ilościach. Po ozonowaniu mieszkań możemy mieć pewność, że wszystkie insekty zostały wyeliminowane. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ozon zabija w naszym domu różne drobnoustroje chorobotwórcze i wirusy. Po ozonowaniu odczuwamy w domu przyjemną rześkość. 

Dezynsekcja w mieszkaniach

Także mogą ci się spodobać: