drzwi szklane

Nowoczesne wnętrza, zgodne ze współczesnymi trendami, powinny być utrzymane w prostym stylu, w którym dominują nowoczesne materiały, takie jak beton, szkło i stal. Wbrew pozorom takie wnętrza wcale nie muszą być zimne, puste i nudne – wszystko zależy od tego, jak te materiały zostaną ze sobą połączone i jakie dodatki i meble wybierzemy.

Nowoczesne wyjście na taras – drzwi szklane

drzwi szklaneDecydując się na elementy szklane warto pamiętać, że szkło posiada różne kolory i faktury, a do tego można je dekorować poprzez piaskowanie, grawerowanie czy też nadruki. Oznacza to, że można zachować bardzo nowoczesny charakter, przestronne wnętrza i dużą ilość światła, nie rezygnując przy tym z przegród pozwalających na wyraźny podział przestrzeni i nadanie jej wysokich walorów estetycznych. Przegrody szklane, częściowo wykonane z matowego szkła, sprawdzają się znakomicie jako ścianka między sypialnią a łazienką. Zielonkawe, lekko pofałdowane szkło wygląda niesamowicie jako materiał na drzwi przesuwne przy prysznicu. Ciekawie zamiast tradycyjnych drzwi wewnętrznych, a także jako drzwi tarasowe czy ogrodowe, sprawdzają się drzwi szklane Warszawa, które pozwalają na wysoki stopień otwarcia wnętrza na świat. Lustra na wymiar to kolejny szklany element, który z powodzeniem może pełnić funkcje dekoracyjne.

Lustro nie służy tylko do przeglądania się czy optycznego powiększenia wnętrza. Dzięki ciekawej formie, podziałowi na mniejsze fragmenty, piaskowaniu czy grawerowaniu, a nawet bardzo ładnej rzeźbionej ramie lustra mogą stanowić prawdziwą ozdobę każdego pomieszczenia.

Dekoracyjne elementy szklane we wnętrzu nowoczesnym

Także mogą ci się spodobać: