Pojawienie się gum technicznych całkowicie zrewolucjonizowała wiele branż. To właśnie dzięki nim korzystanie z wielu urządzeń, z którymi mamy do czynienia na co dzień jest możliwe. W końcu jak poruszać się samochodem bez opon czy chodzić w butach bez podeszw. Gumy techniczne dzielą się jednak na kilka rodzajów. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się gumom NBR. 

Wszechstronne zastosowanie gumy NBR 

guma NBRTo właśnie guma NBR jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w produkcji elementów użytku codziennego. To co sprawia, że jest ona wykorzystywana na tak szeroką skale to przede wszystkim wytrzymałość. Guma ta powstaje w procesie kopolimeryzacji budatienu oraz akrylonitrylu. To właśnie z tego procesu wynikają tak liczne właściwości tego rodzaju gumy. W wielu środowiskach nazywana jest ona gumą olejoodporną. Określenie to nie jest bezpodstawne. Wykazuje się ona wysoką odpornością na działanie olejów silikonowych, smarów, propanu, butanu a nawet alkoholów czy płynów hydraulicznych. Warto również wspomnieć, że materiał ten doskonale radzi sobie w kontakcie z niskimi temperaturami. Mogą one osiągać nawet do -100 stopni Celsjusza. Brzmi nieźle, co? A to jeszcze nie wszystko. Guma NBR jest niezwykle odporna na rozrywanie. Nie reaguje również w kontakcie z kwasami i zasadami rozcieńczonymi w niezbyt wysokich temperaturach. To właśnie ze względu na tak liczne właściwości guma NBR odnajduje swoje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle. Jest stale obecna w przemyśle wysokotechnologicznym, gdzie sprawuje się doskonale. 

Sama guma NBR może występować pod różnymi postaciami. W zależności od funkcji jakie ma spełniać przyjmuje ona odpowiednie kształty, a ich nadanie jest bezproblemowym procesem. To właśnie dlatego gumę NBR możemy spotkać niemal na każdym kroku. 

Czym jest guma NBR?

Także mogą ci się spodobać: