buty alpinestars

Zastanówmy się, czy strój motocyklowy jest nam, motocyklistom w ogóle potrzebny? Z tego co wielu motocyklistów twierdzi – to nie. Jednak ja jestem zdania, że bez tego przynajmniej bez jakiejś zbroi, butów kasku i rękawic nie powinno się jeździć.

Kask razem z kombinezonem to najważniejsze elementy ubioru motocyklisty

buty alpinestarsZnaczy się, nie narzucałbym tego nikomu ustawowo, bo każdy decyduje o sobie sam. Jednak mogę zapewnić, że starte kolano na bardzo chropowatym asfalcie nie jest niczym przyjemnym – nie polecam nikomu. Po moim ślizgu miałem kolano rozwalone dość mocno skóra musiała zrastać mi się przez niemal miesiąc. Również kostka oberwała choć na szczęście nic mi nie pękło. Co było dobre dla mnie? Że miałem rękawice motocyklowe co uchroniło mi ręce oraz miałem skórzaną kurtkę. Nie była to kurtka motocyklowa, jednak dzielnie zniosła szorowanie o asfalt. Bark miałem tylko obity, a mógł być jeszcze zdarty. Teraz planuję kupić sobie nowe buty – buty motocyklowe alpinestars. Naczytałem się o nich sporo i powiem szczerze, że bardzo mi się spodobały. Kask już mam – nolan n86, jednak teraz planuje dokupić drugi – szczękowy. Do ostatniej prostej zakwalifikowały się Schubert c3 pro – który jest bardzo wygodny i cichy. Jego konkurentem jest nolan n104 evo. Jest trochę głośniejszy, ale ogólnie jest całkiem na plus. Lubię kaski motocyklowe nolan – pasują do kształtu mojej głowy, mają bardzo przyjemną wyściółkę oraz przyzwoitą widoczność. Dlatego też chyba zdecyduję się na ten kask. Co więcej mogę powiedzieć – sam osobiście, nawet w upalne dni jeśli przejażdżka ma być krótka zakładam zbroję i ochraniacze na kolana zamiast kombinezonu a resztę już normalnie – buty, kask i rękawicę. Jest to dosłowne minimum jakie powinniśmy mieć do poruszania się po drogach jeśli cenimy swoje życie.

Jeśli jednak n ie zależy nam na naszym życiu to śmiało japonki na nogi, kask jet na głowę i jazda do przodu ile fabryka dała. Taki typ kierowcy to najgorszy typ, psujący opinię innym motocyklistą, przez co mówią o nas dawcy, warzywa itp. A jest to bardzo krzywdząca opinia dla tych normalnych motocyklistów.

Czy kask jest nam potrzebny?

Także mogą ci się spodobać: