Coraz popularniejszą metodą na zmianę wyglądu samochodu jest aplikacja na karoserie specjalnej folii. Jest to zabieg w pełni odwracalny i sporo tańszy od lakierowania. Co najważniejsze każdy może go wykonać samodzielnie, jeżeli posiada odpowiedni sprzęt.

Czym są rakle do aplikowania folii?

rakla do aplikacji foliiAby prawidłowo zaaplikować folie na karoserie naszego auta, musimy być wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Oprócz samej folii ważne jest, aby posiadać takie narzędzia jak rakla do aplikacji folii. Ten niewielki element pozwala na doskonałe wygładzenie folii, poprzez usunięcie spod niej nadmiaru kleju czy pęcherzy powietrza. Różnego rodzaju rakle muszą być stosowane przy aplikowaniu folii na różne powierzchnie. Najdelikatniejsze, najlepiej z filcową końcówką, powinny być używane właśnie podczas aplikacji folii na masce samochodu. Rakla z filcem doskonale dociśnie folie do karoserii na całej powierzchni, wygładzając ją , ale jednocześnie nie rozciągając zbytnio i w inny sposób nie wpływając na jej strukturę. Rakle drewniane czy z końcówką z tworzywa sztucznego mogą zaś bardzo łatwo rozedrzeć folię, ale także porysować lakier naszego auta. Nieco bardziej twarde mogą być rakle do zaaplikowania folii na meblach lub innych powierzchniach. Kluczowe jest sprawdzenie stopnia twardości danej rakli i dostosowanie jej do danej powierzchni. Jeżeli musimy zaaplikować folię na mocno nierównych, pofałdowanych powierzchniach, najlepiej skorzystać do jej aplikacji z rakli małych rozmiarów, która dociśnie folię nawet w trudno dostępnych miejscach.

Przy aplikacji folii na karoserii samochodu należy szczególnie zadbać o wyposażenie się w odpowiedni sprzęt. Jeżeli folia nie będzie dobrze dociśnięta do powierzchni karoserii, może z czasem zacząć odstawać, a nawet odpaść lub nieestetycznie się pofałdować. Aplikacja folii na masce samochodu wymaga dużej dokładności i ostrożności, tak aby przypadkiem nie zarysować lakieru naszego auta.

Czego użyć do aplikacji folii do samochodu?

Także mogą ci się spodobać: