Niektórzy nas uwielbiają odpoczynek w wielkich miastach, a inni – wybierają ciekawe, malownicze wsie, które mają nam wiele do zaoferowania. Czasami warto postawić na odpoczynek blisko natury, z daleka od cywilizacji.

Ojcowski Park Narodowy – co warto zobaczyć?

ojcówWśród małych miejscowości, które warto zobaczyć, powinniśmy zwrócić uwagę na Ojców. Jest to wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Należy ona do terenu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Tak naprawdę ta niepozorna miejscowość ma nam naprawdę dużo do zaoferowania. Mówiąc o nich nie sposób nie wspomnieć o Ojcowskim Parku Narodowym, który jest najmniejszy ze wszystkich. Mimo to możemy natknąć się tam na cudowne walory przyrodnicze, a także ciekawe zabytki. Będąc w Ojcowie warto zwiedzić Kaplicę „Na wodzie”, Pustelnie błogosławionej Salomei, a także Młyn. Poza tym w Ojcowie mieści się ciekawe muzeum. Pamiętajmy jednak o tym, że godziny jego otwarcia są różne. To dlatego przed przyjazdem powinniśmy dowiedzieć się, jak będzie w wybranym przez nas terminie. Stawiając na Ojcowski Park Narodowy z pewnością się nie zawiedziemy. Wszystko dlatego, że znajdziemy tam np. duże zróżnicowanie form skalnych. Nie brakuje tam bram, maszt i iglic, a także maczug. Na terenie parku znajduje się około 400 jaskiń. Dla ludzi, którzy uwielbiają je oglądać, może być to bardzo ciekawe przeżycie. Ojców to ciekawy pomysł na wycieczkę rodzinną. Z całą pewnością ta niewielka, malownicza miejscowość zaskoczy i dużych i małych.

Ojców to ciekawe miejsce na odpoczynek. Możemy uciec tam od zgiełku i rozkoszować się cudownymi widokami i atrakcjami. Możemy wybrać się tam na krótką i na dłuższą wycieczkę. Tylko od nas zależy, ile czasu będziemy chcieli spędzić w tej cudowniej miejscowości.

Co warto zobaczyć w Ojcowie?

Także mogą ci się spodobać: