atopia

Współcześnie młodzi rodzice narażeni są na liczne schorzenia, które mogą dotknąć ich dzieci. Zdaje się, iż lista ta stale się wydłuża, a sama medycyna zdaje się nie mieć skutecznych lekarstw na połę z tych schorzeń, oferując jedynie leczenie objawowe. jak radzić sobie z chorobami dziecięcymi? Jak je wykrywać? Czy pediatrzy mogą rozpoznać konkretne schorzenie już w pierwszych tygodniach życia dziecka? Jakie choroby najczęściej diagnozowane są u dzieci?

Atopia

 

atopiaTuż po urodzeniu dzieci najczęściej zapadają na żółtaczkę – schorzenie to jest jednak do opanowania i już po kilku dniach dziecko jest gotowe na opuszczenie szpitala wraz z rodzicami.
Atopowe zapalenie skóry u niemowląt jest jednym z najczęściej diagnozowanych problemów w przypadku noworodków oraz dzieci do 1-wszego roku życia. gdzie najczęściej jest ono diagnozowane?
Przyjmuje się, że atopowe zapalenie skóry jest choroba cywilizacyjną, która dotyka przede wszystkim mieszkańców krajów uprzemysłowionych. W tym wypadku są to USA oraz kraje Europy Zachodniej. Wiele lekarzy jest zdania, iż sytuacja ta ma miejsc w wyniku zbyt dużego zanieczyszczenia powietrza, niezdrowej lub niepełnowartościowej żywności, jak również nieodpowiedniego stylu życia. Atopia być wynikiem przede wszystkim kontaktu z czynnikiem alergennym. Może być to materiał, substancja, związek organiczny – niestety, wachlarz alergenów jest naprawdę spory. Niestety, w przypadku osób chorych na atopowe zapalenie skóry leczenie polega wyłącznie na leczeniu objawowym – stosowane są liczne maści oraz kremy, których zadaniem jest zmniejszanie obrzęku oraz łagodzenie uczucia swędzenia, które może być naprawdę nieprzyjemne. W przypadku dzieci warto zwracać na to szczególną uwagę, gdyż silne drapanie może doprowadzić do zaogniania stanów zapalnych, powstawania trudno gojących się ran i innych dolegliwości.

Jak zapobiegać nawrotom choroby AZS? Przede wszystkim unikać czynników, które do tej pory powodowały stany zapalne – może być to szorstka odzież, ale również dym papierosowy, pomieszczenia silnie klimatyzowane.

Choroby współczesnych niemowląt – atopia

Także mogą ci się spodobać: