Na motocyklu jeżdżę hobbystycznie już od pięciu lat, zdołałem więc na własnej skórze przekonać się o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego, specjalnie przystosowanego stroju, który nie tylko zapewni nam wygodę podczas jazdy, ale przede wszystkim zwiększy nasze bezpieczeństwo. Oprócz kasku czy rękawiczek warto również zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego obuwia, które może nam kiedyś uratować nasze zdrowie czy nawet wręcz życie, np. podczas wypadku. 

Jakie cechy musi posiadać obuwie dla motocyklistów?

buty motocykloweButy motocyklowe dzielą się na modele typowo użytkowe oraz sportowe. Osobiście polecam w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na modele sportowe, które często są mocniej usztywniane i lepiej zabudowane. Idealne buty motocyklowe powinny być ponadto wykonane z grubej, solidnej skóry najwyższej jakości. Skóra ta powinna być również wiatroszczelna oraz wodoodporna, najlepiej jeśli byłaby ona również dodatkowo wzmacniana na wysokości kostki, która jest bardzo delikatna. Ponadto obuwie to powinno być również odpowiednio wysokie (cholewka buta powinna kończyć się dopiero w połowie łydki), ponieważ tylko odpowiednio zabudowane i wyprofilowane obuwie uchroni Twoją nogę przed potencjalnym urazem. Podeszwa buta powinna być antypoślizgowa i możliwie jak najlepiej wyprofilowana (dzięki termu buty będą bardziej przyczepne do podłoża). Bardzo ważna jest również odpowiednia ochrona goleni, którą zapewni gruba, specjalistyczna osłonka, która rozproszy siłę potencjalnego uderzenia na całej wysokości oraz szerokości goleni (niweluje to możliwość wystąpienia jakichkolwiek kontuzji). 

Przy kompletowaniu stroju motocyklowego warto więc zwrócić szczególną uwagę na buty, które powinny być solidne i odpowiednio usztywnione. Najlepiej zainwestować w grubą skórę, która będzie w 100% wodoodporna oraz wiatroszczelna. Cechy te korzystnie sprawdzą się podczas jazdy, która będzie znacznie bardziej bezpieczna, ale i przyjemna (zimne podmuchy wiatru nie dostaną się do wnętrza obuwia). Choć zakup dobrych jakościowo butów motocyklowych nie należy do najtańszych, to jednak inwestycja ta bardzo szybko nam się zwróci.  

Buty motocyklowe najwyższej jakości

Także mogą ci się spodobać: